Sözcü Plus Giriş

Bu ülkede corona çocukları daha fazla etkiledi! Hasta sayısı yüzde 900 arttı

Şili’de corona virüsü salgınının çocukları daha fazla etkilediği ortaya çıktı. Ülkede çocuk yaştaki hasta sayısı yüzde 900 arttı.

00:17 -
Bu ülkede corona çocukları daha fazla etkiledi! Hasta sayısı yüzde 900 arttı

Güney Amerika'da corona virüsü salgını etkisini arttırmaya devam ediyor. Şili'de yapılan bir araştırma çocuk yaştakilerin corona virüsünden daha fazla etkilendiğini ortaya çıkardı.

Portföy İstatistik ve Sağlık Bilgileri Dairesi'nin (DEIS) Haziran ayında yaptığı araştırmada çocuk ölümlerinde önemli bir artış olduğu anlaşıldı. Corona virüsünden hayatlarını kaybeden 11 çocuğun bebek olarak kabul edilen yaşta oldukları belirtildi.

ENFEKTE OLANLARIN YÜZDE 22’Sİ 0 İLA 4 YAŞ ARASINDA

Diğer bir araştırma ise Çocuklar ve Gençler İçin Gözlemevi (EODN) tarafından yapıldı. EODN, 30 Mart ile 4 Temmuz arasında enfekte olan 0-19 yaş arası 24 bin 602 çocuk ve ergen arasında bir araştırma gerçekleştirdi.

Araştırmaya göre enfekte olanların yüzde 22'sinin 0 ila 4 yaş arasında olduğu ifade edildi. EODN'ye göre Şili'de 8 Mayıs tarihinde 0-17 yaş arasında 97 aktif vaka bulunurken, 4 Temmuz itibari ile 0-17 yaş arasında 959 aktif vaka var. EODN, vakalarda 2 ay içerisinde yüzde 900’lük bir artış yaşandığını açıkladı.

“ÇOK DÜŞÜK ÖLÜM ORANLARINA SAHİP”

Sosyolog Nicols Contreras, yaptığı açıklamada “Çocuklar, bu hastalıktan acı çeken kişiler olarak değil, sadece etkilenenler olarak düşünülmüştü. Bu yüzden bulmaya çalıştığımız ilk şey, epidemiyolojik verilerle daha bağlantılı sabit verilerdi. Bu bilgilere dayanarak, çocukların ve ergenlerin görünüşte daha hafif semptomlar gösterdiği ve çok düşük ölüm oranlarına sahip olduğunu anladık. Ancak çocukların hastalıktan çokta uzak olmadığı bilgisi ortaya çıktı” dedi. (İHA)

İLGİLİ HABERDSÖ ekibi, coronanın kaynağını araştırmak için Çin'de!DSÖ ekibi, coronanın kaynağını araştırmak için Çin'de!

İLGİLİ HABER'Salgının kalbi'nde 4.5 ay sonra bir ilk! Corona hastası kalmadı'Salgının kalbi'nde 4.5 ay sonra bir ilk! Corona hastası kalmadı
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more