Sözcü Plus Giriş

Bulgaristan’dan AB’ye çağrı: Türkiye’yi yalnız bırakmayın!

Bulgaristan Başbakanı Boyko Borisov, Suriye ve mülteciler konusunda Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Gertrud von der Leyen ile yaptığı telefon görüşmesinde, Türkiye’nin yalnız bırakılmaması gerektiğini söyledi.

21:53 -
Bulgaristan’dan AB’ye çağrı: Türkiye’yi yalnız bırakmayın!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'la bugün gerçekleştirdiği telefon görüşmesinin hemen ardından Avrupa Komisyonu Başkanı Ursula Gertrud von der Leyen ile de bir telefon görüşmesi gerçekleştiren Borisov, Erdoğan'la ele aldıkları konular hakkında kendisine bilgi verdiğini ifade etti.

Başbakanlık basın merkezinden yapılan yazılı açıklamada, Başbakan Borisov'un Avrupa Birliği'nin (AB) Türkiye ile iletişim kanallarını açık tutması konusunda çağrıda bulunduğu kaydedildi.

Görüşmede, Türkiye'nin her geçen gün mülteci akını sorunu ile tek başına başa çıkması gerektiği hissine kapıldığını vurgulayan Borisov, bunun kimsenin çıkarına olmadığını dile getirdi.

Türkiye ile iyi komşuluk ilişkilerine önem verdiklerini kaydeden Borisov, aynı zamanda AB'nin dış sınırı olan Bulgaristan-Türkiye sınırının korunması yönünde iki ülkenin ortak çabalarına dikkat çekti. (İHA)

İLGİLİ HABERYunanistan: Sınırdan geçişlere izin verilmeyecek!Yunanistan: Sınırdan geçişlere izin verilmeyecek! İLGİLİ HABERGürcistan'dan İdlib çıkışı: Türkiye'yi destekliyoruz!Gürcistan'dan İdlib çıkışı: Türkiye'yi destekliyoruz! İLGİLİ HABERBirleşmiş Milletler'den İdlib çağrısı!Birleşmiş Milletler'den İdlib çağrısı!
Son güncelleme: 21:55 28.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more