Sözcü Plus Giriş

Bulgaristan’dan flaş Türkiye kararı!

Bulgaristan, corona virüsü salgını nedeniyle 60 ülkeden gelen TIR araçlarının Türkiye’ye transit geçişlerini yasakladı. Alınan bu karardan bir saat sonra yeni bir açıklama daha yapıldı ve yasağın iptal edildiği belirtildi.

17:13 -
Bulgaristan’dan flaş Türkiye kararı!

Bulgaristan Sağlık Bakanlığı, bugünden itibaren ülke arazisinden Türkiye'ye transit geçmek isteyen 60 ülkeden gelen TIR araçlarının geçişlerine yasak getirildiğini açıkladı.

Bulgaristan Sağlık Bakanı Kiril Ananiev'in imzasını taşıyan yasak kapsamında yer alan 60 ülkenin arasında İtalya, İspanya, Almanya, Avusturya, Belçika, Fransa, İngiltere ve Çin de bulunuyordu.

KARAR GERİ ÇEKİLDİ

transit TIR geçişlerinin yasakladığının duyurmasından 1 saat sonra söz konusu yasağın iptal edildiğini açıkladı.

Sağlık Bakanlığının iptal kararını resmi internet sitesinde yayınlamasının ardından yapılan açıklamada, halihazırda Bulgaristan ve Türkiye İçişleri Bakanlarının görüştükleri bildirildi.

Yetkililer iptal edilen yasağın, Türkiye’ye giriş için şu anda bin 200 TIR’ın beklediğini, işlemlerde büyük zorluk yaşanması nedeniyle alındığını ifade etti. İHA

İLGİLİ HABERBüyükşehirin önlemleri işe yaradı! Ankara sokakları boş kaldıBüyükşehirin önlemleri işe yaradı! Ankara sokakları boş kaldı İLGİLİ HABERİBB binasında termal kameralı corona önlemiİBB binasında termal kameralı corona önlemi
Son güncelleme: 19:38 25.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more