Sözcü Plus Giriş

Cezaevinde dehşet! 16 mahkum öldü

Meksika'da bir hapishanede çıkan kavgada 16 mahkum öldü. Mahkumların silah, bıçak ve sert cisimlerle birbirine saldırdığı cezaevindeki kavgada güvenlik güçlerinden ölen ya da yaralanan olmadı.

22:28 -
Cezaevinde dehşet! 16 mahkum öldü

Ülke basınındaki haberlere göre Zacatecas eyaletindeki Cieneguillas hapishanesinde mahkumlar ateşli silah, bıçak ve sert cisimlerle birbirine saldırdı. Yaklaşık 3 saat sonra durumun kontrol altına alındığı cezaevindeki kavgada mahkumlardan 16’sı öldü, 5’i yaralandı.

İLGİLİ HABERABD-Meksika sınırında çatışma: 21 kişi öldüABD-Meksika sınırında çatışma: 21 kişi öldü

Yerel basına bilgi veren eyaletteki güvenlik sorumlusu Ismael Camberos Hernandez, olayda güvenlik güçlerinden ölen ya da yaralanan olmadığını belirtti. Cezaevinde daha önceki denetimlerde herhangi bir silah bulunmadığını vurgulayan Hernandez, kavganın ardından yapılan aramada 4 silah, 9 cep telefonu, 17 bıçak ve uyuşturucu madde ele geçirildiğini söyledi.

İLGİLİ HABERMeksika'da silahlı saldırı: 3 polis öldüMeksika'da silahlı saldırı: 3 polis öldü

Silah, cep telefonu ve uyuşturucunun ziyaretçiler tarafından getirilmiş olabileceğine dikkati çeken Hernandez, mahkumların tamamının ateşli silahla ölmediğini, bazılarının bıçak ve sert isim darbeleriyle yaşamını yitirdiğini aktardı. AA

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more