Çin’de yeni skandal! Binlerce evcil hayvan ölü bulundu

Çin'de tavşan, kedi ve köpek gibi canlı hayvanların bir hafta boyunca depoda aç bırakılarak öldürülmesi ülkede büyük tepki topladı.

Çin’de yeni skandal! Binlerce evcil hayvan ölü bulundu

Çin’in Henan bölgesindeki Luohe şehrinde bir lojistik tesisinde en az 5 bin evcil hayvan ölü bulundu. Karton veya metal nakliye kutularında bulunan evcil hayvanların arasında tavşan, guinea pig, kedi ve köpek olduğu ve hayvanların yaklaşık bir hafta boyunca yemeksiz ve susuz bırakıldığı belirtildi.

Ölümlere büyük olasılıkla Çin’in kitlesel yetiştirme endüstrisinin tedarik zincirindeki bir iletişim sorununun neden olduğu ve sadece yüzden fazla hayvanın canlı olarak bulunduğu ifade edildi.

“AÇLIKTAN VE SUSUZLUKTAN ÖLDÜKLERİ ÇOK AÇIK”

Hayvan kurtarma grubu Utopia’nın kurucusu Hua, karşılaştığı ortamı “cehennem gib”´ diye nitelendirerek “Tesis zaten ölmüş olan binlerce hayvanla dolu nakliye kutularıyla doluydu. Her yer çürümüş beden kokuyordu. Açlıktan ve susuzluktan öldükleri çok açıktı” ifadelerini kullandı.

Hua ve beraberindeki 20 gönüllünün yaklaşık 200 tavşan, 50 kedi ve köpek kurtardığı ve bunların kritik durumda olarak veteriner kliniklerine götürüldüğü belirtildi.

Çin yasalarının, canlı hayvanların normal ambalajlarda taşınmasını yasakladığı ve Hua’nın, lojistik şirketinin sevkiyatı imzalamayı reddetmesinin ardından hayvanların günlerce depoda terk edilmiş olabileceği tahmin ediliyor. (DHA)

Malezya'da hayvanseverler ayakta: Köpeği kimyasal boyayla kaplan rengine dönüştürdüler İlginizi Çekebilir Malezya'da hayvanseverler ayakta: Köpeği kimyasal boyayla kaplan rengine dönüştürdüler

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...