Corona aşısı çalışmalarıyla ilgili şok iddia: Çalmaya çalışıyorlar!

İngiltere’yi siber saldırılara karşı korumakla yükümlü kurum olan GCHQ’nun yöneticisi Jeremy Fleming, bazı ülkelerin ve bilgisayar korsanlarının corona virüsü (Covid-19) aşısına ilişkin bilgileri çalmaya çalıştığını iddia etti. Ülke ismi vermeyen Flemin, Çin'i işaret ederek, "İngiltere’nin istihbarat alanındaki rakibi” dedi.

Corona aşısı çalışmalarıyla ilgili şok iddia: Çalmaya çalışıyorlar!

Dünyayı etkisi altına alan corona virüsü (Covid-19) salgınına ilişkin aşı çalışmaları sürüyor.

Aşı çalışması gerçekleştiren birçok ülke ise siber saldırıların etkisi altında kalıyor.

İngiltere’yi siber saldırılara ve tehditlere karşı korumak amacıyla kurulan güvenlik ve istihbarat kurumu olan GCHQ'nun yöneticisi Jeremy Fleming, corona virüsüne ilişkin açıklamalarda bulundu.

“SALDIRILAR GÜN GEÇTİKÇE ARTIYOR”

Fleming, ülkede yapılan araştırmaların bazı ülkeler ve bilgisayar korsanları tarafından ele geçirilmeye çalışıldığını öne sürdü.

Söz konusu siber saldırılara ilişkin açıklama yapan Fleming, “Şu anda bizim için en yüksek öncelik, sağlık sektörünü bunlara karşı korumaktır. Bu sistemi korumanın ve aşıya ilişkin gelişmeleri korumanın önemi gün geçtikçe artıyor” dedi.

“ÇİN, İSTİHBARAT KONUSUNDA İNGİLTERE'NİN RAKİBİ'-“

Fleming, söz konusu araştırmaları çalmaya çalışan ülkeler ya da kişiler hakkında bilgi vermedi, ancak Çin'in istihbarat konusunda İngiltere'nin rakibi olduğunu ifade etti.

İngiliz medyasındaki haberlerde ise daha önce İngiltere'deki aşı çalışmaları ve bu çalışmalarla ilgili bilgilerin çalınmasına yönelik Çin, Rusya ve İran kaynaklı siber saldırıların yapıldığı iddia edilmişti. (DHA)

Prof. Dr. Barbaros Çetin: Corona virüsü laboratuvarda mı üretildi? İlginizi Çekebilir Prof. Dr. Barbaros Çetin: Corona virüsü laboratuvarda mı üretildi? Economist'ten Türkiye'nin corona mücadelesine övgü: Komaya sokmadan başardılar İlginizi Çekebilir Economist'ten Türkiye'nin corona mücadelesine övgü: Komaya sokmadan başardılar

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çin Corona Dünya İngiltere İran Rusya Sağlık söz Taksim Türkiye
Loading...