Sözcü Plus Giriş

Corona aşısında yeni gelişme! ABD’de dağıtımına başlandı

ABD merkezli ilaç firması Pfizer, Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech ile corona virüsüne (Covid-19) karşı geliştirdiği aşının pilot dağıtımına New Mexico, Rhode Island, Tennessee ve Texas eyaletlerinde başladı.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 22:55, 17/11/2020
Corona aşısında yeni gelişme! ABD’de dağıtımına başlandı

ABD’li ilaç devi Pfizer, Prof. Dr. Uğur Şahin’in kurucu ortağı olduğu Alman biyoteknoloji şirketi BioNTech ile corona virüsüne (Covid-19) karşı ortaklaşa geliştirdiği aşının pilot dağıtımına başladı.

New York Post gazetesi servis ettiği haberinde iki şirketin Covid-19’a karşı geliştirdiği aşının pilot dağıtımına ABD’nin 4 eyaletinde başladığını duyurdu.

Haberde aşının dağıtımına başlanan New Mexico, Rhode Island, Tennessee ve Texas eyaletlerinin büyüklük, nüfus çeşitliliği, bağışıklık yapısının göz önüne alınarak seçildiği, farklı kent ve kırsal alanlardaki insanlara ulaşılmasının hedeflendiği ifade edildi.

Öte yandan geçtiğimiz 9 Kasım’da Pfizer ve BioNTech tarafından geliştirilen Covid-19 aşısının hastalığı önlemede yüzde 90 oranında etkili olduğu açıklanmış, haber uluslararası alanda büyük yankı uyandırmıştı. (İHA)

İlginizi ÇekebilirModerna'nın CEO'su açıkladı! Birkaç milyon doz Covid-19 aşısı üretildiModerna'nın CEO'su açıkladı! Birkaç milyon doz Covid-19 aşısı üretildi İlginizi ÇekebilirElde var 2... Moderna ve BionTech aşılarının farkları ne?Elde var 2... Moderna ve BionTech aşılarının farkları ne?
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more