Corona kısıtlamasını ihlal eden Prens Joachim’e ceza yağdı!

İspanya, Belçika Prensi Joachim'i 14 günlük karantina kuralına uymadığı ve partiye katıldığı gerekçesiyle 10 bin 400 euro para cezasına çarptırdı.

Corona kısıtlamasını ihlal eden Prens Joachim’e ceza yağdı!

Belçika Kralı Philippe’in yeğeni ve tahtın 10. sıradaki varisi olan 28 yaşındaki Joachim, 24 Mayıs’ta İspanya’ya gitmiş, 26 Mayıs’ta hızlı trenle ülkenin güneyinde bulunan Cordoba kentine geçerek bir partiye katılmıştı.

Cordoba yerel yönetimi, Mayıs ayında İspanya’ya geldiği sırada 14 günlük karantina prosedürüne uymayan ve daha sonra 27 kişinin bulunduğu partiye katılan Belçika Prensi Joachim’e toplam 10 bin 400 Euro para cezası kesti.

İspanyol yönetimi, yurt dışından gelen herkes için zorunlu olan 2 haftalık karantina sürecini uygulamaması ve en fazla 15 kişinin bir araya gelmesine izin verilmesi nedeniyle söz konusu partiye yönelik soruşturma başlatmıştı.

26 Mayıs’ta Cordoba’ya geçen Belçika Prensinin daha sonra corona virüsü testinin pozitif çıktığı duyurulmuştu. Partiye katıldıktan sonra coronaya yakalanan Belçika Prensi Joachim, yaptığı açıklama ile özür dilemişti.

Corona karantinasını ihlal eden Ukrayna liderine para cezası! İlginizi Çekebilir Corona karantinasını ihlal eden Ukrayna liderine para cezası! Corona virüsü aşısında flaş gelişme: Gelecek hafta başlıyor İlginizi Çekebilir Corona virüsü aşısında flaş gelişme: Gelecek hafta başlıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Avrupa Birliği Belçika Corona Euro Haber İngiltere İspanya para Reuters söz Ukrayna
Loading...