Sözcü Plus Giriş

Corona virüsü nedeniyle 7 binden fazla uçuş iptal edildi!

Alman hava yolu şirketi Lufthansa, Corona virüsü nedeniyle mart ayı içerisinde gerçekleştirilecek olan 7 bin 100 uçuşunu iptal ettiğini duyurdu. Lufthansa; 770 uçak filosuna sahip olduğunu, 125 kısa ve orta mesafeli ile 25 uzun mesafeli uçağı uçuş programından çıkardıklarını açıkladı.

19:35 -
Corona virüsü nedeniyle 7 binden fazla uçuş iptal edildi!

Corona virüsü dünya genelinde hızla yayılmaya devam ederken, Alman hava yolu şirketi Lufthansa, virüs nedeniyle mart ayı içinde gerçekleştirilmesi planlanan 7 bin 100 uçuşunu iptal ettiğini açıkladı.

Corona virüsü nedeniyle talep düşüşü yaşadıklarını açıklayan Lufthansa, mart ayı sonuna kadar 7 bin 100 uçuşu iptal ettiğini, Lufthansa grubun 770 uçak filosuna sahip olduğunu ve 125 kısa ve orta mesafeli ve 25 uzun mesafeli uçağı uçuş programından çıkardıklarını duyurdu.

İptal edilen uçuşların odak noktaları, virüsten ciddi şekilde etkilenen iç ve kuzey İtalya’daki uçuşları kapsarken, Avrupa’daki tüm bağlantıların yüzde 25’ine kadar olan birçok rota da etkileniyor.

CORONA VİRÜSÜ NEDİR?

Corona virüsleri, hayvanlar arasında yaygın olan bir grup virüstür. Nadiren bazı durumlarda, bilim insanları Corona virüslerinin “zoonotik” olduğunu belirtiyor. ABD Hastalık Kontrol ve Önleme Merkezi’ne göre; “zoonotik” ifadesi, virüslerin hayvandan insana geçebileceği anlamına geliyor.

CORONA VİRÜSÜ BELİRTİLERİ

Corona virüsü semptomları şöyle: Burun akıntısı, öksürük, boğaz ağrısı, muhtemelen baş ağrısı, kesin olmamakla birlikte birkaç gün sürebilecek ateş. Bağışıklık sistemi zayıf olanlar, yaşlılar ve çok gençler için virüsün zatürre ve bronşit gibi ciddi solunum yolu hastalıklarına yol açma ihtimali bulunuyor. MERS ve Sars gibi ölümcül olabilen ve insana geçen bazı Corona virüsleri olduğu biliniyor.

İLGİLİ HABERCorona virüsünün iki farklı mutasyonu tespit edildi! Çok daha ölümcülCorona virüsünün iki farklı mutasyonu tespit edildi! Çok daha ölümcül

CORONA VİRÜSÜ NASIL YAYILIYOR?

Corona virüsleri insanların hayvanlara temasıyla yayılabiliyor. Virüsün insandan insana geçmesi ise bir kişinin virüsle enfekte olmuş bir kişinin salgısıyla temasıyla gerçekleşiyor. Çinli bir virolog, virüsün kaynağının muhtemelen yarasalar olduğunu öne süren bir çalışma yayınladı.

CORONA VİRÜSÜ TEDAVİSİ

Corona virüslerinin spesifik bir tedavisi bulunmuyor. Çoğu zaman semptomlar kendi kendine geçiyor. Hekimler, ağrı kesici ve ateş düşürücü ilaçlar yazarak semptomatik (belirtilerin giderilmesine yönelik) tedavi uyguluyor.

Doktorlar, oda nemlendirici ve sıcak duşun boğaz ağrısına ve öksürüğe iyi geleceğini söylüyor. Hastalanan insanların bol sıvı tüketmesi, mümkün olduğunca dinlenmesi ve uyuması gerekiyor. İHA

İLGİLİ HABERDoğuş Kilisesi Corona virüsü nedeniyle kapatıldı!Doğuş Kilisesi Corona virüsü nedeniyle kapatıldı!
Son güncelleme: 19:36 05.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more