Sözcü Plus Giriş

Corona virüsü nedeniyle yabancıları ülkeye almayacaklar!

Moldova yönetimi, 15 Mart'tan itibaren yabancı ülke vatandaşlarını ülkeye almama kararı aldı. Öte yandan, ülke yönetimi, bugünden itibaren ispanya ve Fransa ile pazar gününden itibaren ise bütün Avrupa ülkeleri ile uçuşları durdurma kararı aldı.

21:05 -
Corona virüsü nedeniyle yabancıları ülkeye almayacaklar!

Moldova Başbakanı Ion Kiku konuyla ilgili olarak yaptığı açıklamada, Moldova yönetiminin, Corona virüsüyle mücadele için sert önlemler almaya karar verdiğini söyledi.

Ülke yönetimi yabancı ülke vatandaşlarının ülkeye girişlerini bir süreliğine durdurma kararı aldı. 15 Mart’tan itibaren yabancı ülke vatandaşları, Moldova’ya alınmayacak. Bunun istisnasını diplomatlar ve Moldova’da oturum iznine sahip olan kişiler oluşturuyor.

AVRUPA İLE UÇUŞLAR DURDURULUYOR

Öte yandan, Moldova yönetimi, bugünden itibaren ispanya ve Fransa ile pazar gününden itibaren ise bütün Avrupa ülkeleri ile uçuşları durdurma kararı aldı.

KİLİSELERDE AYİNLER ASKIYA ALINDI

Ayrıca alınan kararlar çerçevesinde, kiliselerde ayinlerin bir süreliğine durdurulduğu açıklandı. Açıklamada, ileri yaşta olanların risk grubunda olması ve kiliselere en çok ileri yaştaki kesimin gitmesi nedeniyle hükümetin koronavirüse karşı bu yönde karar aldığı belirtildi. DHA

İLGİLİ HABERHSK'dan Corona virüsü kararı! Duruşmalar ertelendiHSK'dan Corona virüsü kararı! Duruşmalar ertelendi
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more