Corona virüsünü uzaydan izlediler: Bugün Dünya’ya döndüler

Astronotlar Jessica Meir, Andrew Morgan ve kozmonot Oleg Skripochka, geçen yıl başlayan uzay görevlerinin ardından bugün Dünya'ya iniş yaptı... Uluslararası Uzay İstasyonu'nda 9 ay boyunca kalan ve corona virüsü sırasında uzayda olan astronotlar bugün sağlıklı bir biçimde dünyaya indi.

Corona virüsünü uzaydan izlediler: Bugün Dünya’ya döndüler

NASA astronotları Andrew Morgan, Jessica Meir ve Rus kozmonot Oleg Skripochka’nın geçen yılın eylül ayında başlayan uzay görevi bugün sona erdi. 9 ay boyunca Uluslararası Uzay İstasyonu’nda görevli olan üç isim yerel saat 11:17 sularında dünyaya iniş yaptı.

 

Kazakistan’daki sokağa çıkma yasağı dolayısıyla arama ve kurtarma ekipleri bölgede bir üs kuramazken, ekipler iki astronot ve bir kozmonotun sağlık bir şekilde dünyaya iniş yaptığını duyurdu.

Uzaya çıkmadan önce sosyal mesafe, Covid-19 ya da sokağa çıkma yasağı olmadan sokakta dolaşabilen astronotların ruhsal durumunun da yakından izleneceği belirtildi.

Öte yandan NASA, protokol gereği Dünya’ya dönüş yapan astronotların sağlık kontrollerinin doktorlar ve NASA ekipleri tarafından yer çekimine karşı sorun yaşanmaması için detaylıca yapıldığını duyururken, “Corona virüsü sebebiyle iniş sonrasındaki prosedürlerimiz daha kapsamlı olacak” açıklamasını yaptı.

Zombi gelin de corona virüsüne yakalandı İlginizi Çekebilir Zombi gelin de corona virüsüne yakalandı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Angelina Jolie astronot Corona Dünya İran Kadın Kazakistan kozmonot NASA Sağlık sokağa çıkma yasağı uzay
Loading...