Corona virüsünü yenen hemşire anlattı: Tüm kemiklerim kırılıyor gibiydi

Corona virüsünü yenen ABD'li hemşire Meghan Harpole, süreç boyunca yaşadıklarını anlattı. Yaşadığı ağrıları tüm kemiklerinin kırılmasına benzeten Harpole, "Öleceğimi düşünüyordum" dedi.

Corona virüsünü yenen hemşire anlattı: Tüm kemiklerim kırılıyor gibiydi

Corona virüsü Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıksa da, salgının en çok can kaybına yol açtığı ABD hastalığın yeni merkezi oldu. Ülkede 800 bini aşkın insana bulaşan virüs nedeniyle 47 binden fazla kişi hayatını kaybetti.

Hastalığa yenik düşenlerin yanı sıra atlatanların hikayeleri de ABD medyasında geniş yer buluyor. Onlardan biri de virüsle mücadeleyi amansızca sürdüren sağlık çalışanlarından Meghan Harpole. Kentucky eyaletinde hemşire olarak görev yapan 43 yaşındaki Harpole, hastalığa yakalandıktan sonraki süreci anlattı.

Meghan Harpole.

New York Post’un haberine göre Mart ayının sonunda belirtiler göstermeye başlayan Harpole, nefes almasını bile engelleyen öksürük, yüksek ateş ve diyare yaşamaya başladı. Tüm vücudunun ağrılar içinde olduğunu ifade eden Harpole, “Sanki vücudumdaki tüm kemikler tek tek kırılıyordu. Öleceğimi düşündüm” dedi.

Meghan Harpole ve oğlu.

Hastaneye gittiğinde virüse yakalandığını öğrenen hemşire Harpole, semptomlar göstermeye başlayan oğlunun evde yalnız kalmaması için solunum desteği ve ilaçlarını alarak evde karantinaya girdi.

Harpole zorlu süreci atlatsa da geleceğe dair taşıdığı endişeleri, “Yine nefes almakta sorun yaşayacak mıyım? Bağışıklık sistemim zayıf mı düşecek? Kimse virüsün uzun süreli etkileri hakkında yeterince şey bilmiyor” sözleriyle anlattı.

Corona'ya yakalanan hemşire: Her şey burun akıntısıyla başladı İlginizi Çekebilir Corona'ya yakalanan hemşire: Her şey burun akıntısıyla başladı

 

Reuters hastaneden görüntüledi! İşte İstanbul'da corona virüsüyle savaş İlginizi Çekebilir Reuters hastaneden görüntüledi! İşte İstanbul'da corona virüsüyle savaş

 

İngiliz basını bu iddiayla çalkalanıyor: Corona bu tesisten mi yayıldı? İlginizi Çekebilir İngiliz basını bu iddiayla çalkalanıyor: Corona bu tesisten mi yayıldı?

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Çin Corona Dünya hastane hemşire İngiltere istanbul New York Reuters Sağlık
Loading...