Sözcü Plus Giriş

Dışişleri Bakanlığı’ndan Hafter’e tepki: Sonuçları ağır olur

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, "Libya'daki Türk çıkarlarının hedef alınması halinde bunun çok ağır sonuçları olacağını ve darbeci Hafter unsurlarını meşru hedef telakki edeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz" dedi.

Sozcu.com.tr
14:20 -
Dışişleri Bakanlığı’ndan Hafter’e tepki: Sonuçları ağır olur

Dışişleri Bakanlığı Sözcüsü Hami Aksoy, Libya’da Hafter milislerinin Türk kuvvetlerini ve çıkarlarını hedef alacaklarına ilişkin açıklamasına, yazılı cevap verdi.

Darbeci Hafter’e bağlı gayrimeşru milislerin, Türk çıkarlarını hava unsurlarıyla hedef alacağı yönündeki açıklamanın, Libya’nın doğusunda dış destekle yeni savaş uçakları konuşlandırılmasından sonra yapılmasının dikkat çekici olduğunu belirten Aksoy, şunları kaydetti:

“Hafter´e bağlı unsurların son dönemde sahada yaşadığı kayıpların hezeyanın bir yansıması olan bu açıklama, darbeci Hafter´in ve destekçilerinin Libya´daki ihtilafı tırmandırma niyetinde olduklarının en açık göstergesidir. Bu vesileyle, Libya´daki Türk çıkarlarının hedef alınması halinde bunun çok ağır sonuçları olacağını ve darbeci Hafter unsurlarını meşru hedef telakki edeceğimizi bir kez daha hatırlatıyoruz.”

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more