Dünya Sağlık Örgütü’nden Corona virüsü açıklaması!

Dünya Sağlık Örgütü, Çin'de ortaya çıkan ve 2 binden fazla kişinin ölümüne neden olan Corona virüsüyle ilgili yeni açıklama yaptı. DSÖ Genel Direktörü Tedros, virüsün görülme oranında düşüşün yaşandığını ancak bu durumun devam edip etmeyeceğini bilemediklerini belirtti. Öte yandan, İran'da artan Corona virüsü vakaları nedeniyle Irak ve Kuveyt'ten ülkeye düzenlenen uçak seferlerine yasak geldi.

Dünya Sağlık Örgütü’nden Corona virüsü açıklaması!

DSÖ’den yapılan açıklamada, Corona virüsü vakalarının görülme oranında düşüşün yaşandığı ve bu durumun cesaret verici olduğu belirtildi. Ancak açıklamanın devamında, gelecekte bu düşüşün devam edip etmeyeceğini bilmek için henüz erken olduğu vurgulandı.

Reuters’ta yer alan habere göre, Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) Genel Direktörü Tedros Adhanom Ghebreyesus, Corona virüsüyle ilgili Cenevre’de yaptığı bilgilendirme toplantısında, “Bu eğilim bizi cesaretlendiriyor ancak henüz rahat davranılacak bir zaman değil” ifadesini kullandı.

Corona virüsünün sıçradığı diğer ülkelerdeki vaka sayısının Çin’e kıyasla çok düşük olduğunu belirten Tedros, bu durumun uzun süre aynı kalmayabileceğini belirtti.

Dünya Sağlık Örgütü Acil Sağlık Durum Bilgisi ve Risk Değerlendirmesi Departmanı Direktörü Oliver Morgan ise, Güney Kore tarafından bildirilen Corona virüsü vakalarının ‘birkaç farklı kümeden’ meydana geldiğini açıkladı. Sayının oldukça yüksek olduğunu belirten Morgan, durumun küresel dağılımda belirli bir değişiklik yaratmadığını ifade etti. Güney Kore’de Corona virüsü nedeniyle bir kişi hayatını kaybetmişti, vaka sayısının ise 104’e çıktığı belirtilmişti.

O ülkede Corona virüsten ilk ölüm! 'Evlerinizden çıkmayın' çağrısı yapıldı İlginizi Çekebilir O ülkede Corona virüsten ilk ölüm! 'Evlerinizden çıkmayın' çağrısı yapıldı

ABD’DEN iRAN’A İLAÇ YARDIMI

Corona virüsü nedeniyle ölümlerin meydana geldiği İran’da da yeni bir gelişme yaşandı. ABD İran Özel Temsilcisi Brian Hook, ABD’nin, İsviçre’deki insani yardım kuruluşları yoluyla İran’a yiyecek ve ilaç göndermek isteyen şirketlerle görüştüklerini açıkladı.

Hook, şirketlerin ABD’nin İran’a yönelik uyguladığı yaptırımlardan etkilenmeyeceğini belirtti.

IRAK VE KUVEYT’TEN ‘İRAN’ KARARI

Irak Devlet Haber Ajansı, İran’da görülen Corona virüsü vakaları nedeniyle Irak ile İran arasındaki uçuşların askıya alındığını duyurdu. Irak İçişleri Bakanlığı ise, İran'da Corona virüsünün yayılmasının ardından, İran vatandaşlarının ülkeye giriş yapmasını ve Irak vatandaşlarının İran'a gitmesini yasakladı.

Irak Havayollarının ardından Kuveyt Havayolları da Corona virüsü nedeniyle İran’a düzenlenen seferlerin durdurulduğunu açıkladı.

İran’da Corona virüsü nedeniyle 2 kişi hayatını kaybetmişti. Ülke genelinde ise görülen vaka sayısının 5’e yükseldiği belirtilmişti. Corona vakalarının ardından İran Cumhurbaşkanı Hasan Ruhani talimatıyla ülkede Corona Virüsü İle Mücadele Merkezi kuruldu.

CORONA VİRÜSÜNDE SON DURUM

25'ten fazla ülkeye yayılan yeni tip Corona virüsü (Covid-19) salgınında dünya genelinde hayatını kaybedenlerin sayısı ise 2 bin 128'e çıktı.

Corona virüsünde ölü sayısı artıyor: Yürekleri burkan görüntü İlginizi Çekebilir Corona virüsünde ölü sayısı artıyor: Yürekleri burkan görüntü  İran'da üç kişide daha corona virüsü tespit edildi İlginizi Çekebilir İran'da üç kişide daha corona virüsü tespit edildi

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Çin Corona Cumhurbaşkanı Dünya Güney Kore Haber haberler İçişleri Bakanlığı Irak İran İsviçre Kore Kuveyt Ölüm Sağlık Sağlık Bakanlığı uçak
Loading...