Sözcü Plus Giriş

Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama: Biliyoruz, artacak!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) corona virüsü vakalarının Çin'de artmasının beklendiğini açıkladı. İsviçre'nin Cenevre kentinde basın toplantısı düzenleyen DSÖ Sözcüsü Tarik Jasarevic, "Odak sayılarda (vaka) değil, ki artacağını biliyoruz" dedi.

Sozcu.com.tr
14:28 -
Dünya Sağlık Örgütü’nden korkutan açıklama: Biliyoruz, artacak!

Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ), bu ana kadar en az 26 kişinin yaşamını yitirdiği ve yüzlerce insanın da hastaneye kaldırıldığı corona virüsü ile ilgili bir açıklama yaptı.

DSÖ Sözcüsü Tarık Jasareviç, İsviçre’de bir basın toplantısı düzenledi. Şu ana kadar Çinli yetkililerin rakamlarına göre 830 vakanın görüldüğünü belirten Jasareviç, “Yeni corona virüs vakalarının Çin’de artmasını bekliyoruz ve onun etkisini değerlendirmek için henüz çok erken. Odaklandığımız nokta vaka sayısı değil, bunun artacağını biliyoruz” dedi.

Jasareviç, “Bu virüsün ne kadar şiddetli olduğuna dair bir fikir sahibi olmak için henüz çok erken. Dünya Sağlık Örgütü ve ağındaki uzmanlar MERS için yapılan tedavi ve aşıların corona virüs ile savaşmaya uygun olup olmadığını inceliyor” dedi.

İLGİLİ HABERCorona virüsüyle ilgili korkutan haber! Ölü sayısı artıyorCorona virüsüyle ilgili korkutan haber! Ölü sayısı artıyor İLGİLİ HABERDünyayı dehşete düşüren virüsle ilgili bomba 'yarasa' iddiasıDünyayı dehşete düşüren virüsle ilgili bomba 'yarasa' iddiası

 

Son güncelleme: 15:28 24.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more