Sözcü Plus Giriş

İran’ın düşürdüğü uçağın videosunu çeken kişi gözaltında!

İran'ın Irak'taki ABD hedeflerini balistik füzeyle vurduğu gece düşen ve 176 kişiye mezar olan Ukrayna Havayollarına ait uçağın İran tarafından kazara vurulduğu itiraf edilmişti. Uçağın vurulma anını cep telefonuyla kaydeden bir kişi Devrim Muhafızları'nın yürüttüğü soruşturmada gözaltına alındı.

21:19 -
İran’ın düşürdüğü uçağın videosunu çeken kişi gözaltında!

Ukrayna Havayollarına ait uçağın 8 Ocak gecesi Tahran’dan havalandığı ve havalandıktan kısa bir süre sonra içerisindeki 167 yolcu ve 9 mürettebat ile bilinmeyen bir nedenden ötürü düştüğü belirtilmişti.

BATIDAN GELEN BASKI İRAN’I ZORLADI

ABD, Kanada ve İngiltere’nin uçağın düşmediği, düşürüldüğüne yönelik açıklamalarının ardından İran uçağı kazara düşürdüğünü kabul etmek zorunda kalmıştı.

GÖRÜNTÜLERİ ÇEKEN KİŞİYE GÖZALTI

Olaya ilişkin görüntülerin sosyal medyada dolaşmasıyla düşürülme senaryosu daha da netlik kazanırken videolardan birini çeken ve paylaşan İranlı’nın Devrim Muhafızları tarafından gözaltına alındığı belirtildi.

Reuters’taki habere göre uçağın düşürülmesiyle ilgili soruşturmada 30’a yakın kişi gözaltına alındı. Son olarak ise uçağın havadaki son anlarını kaydeden İranlı da gözaltına alındı.

İLGİLİ HABERKanada'dan İran'daki uçakla ilgili şok suçlama: Elimizde kanıtlar varKanada'dan İran'daki uçakla ilgili şok suçlama: Elimizde kanıtlar var
Son güncelleme: 22:22 14.01.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more