Erdoğan ile Merkel arasında kritik görüşme!

Cumhurbaşkanı Erdoğan\ Almanya Başbakanı Angela Merkel ile video konferans yöntemiyle görüştü. Görüşmede Libya, Doğu Akdeniz, corona virüsü salgını ve Türkiye'ye yönelik seyahat uyarısının kaldırılması konularının ele alındığı açıklandı.

Erdoğan ile Merkel arasında kritik görüşme!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Almanya Başbakanı Angela Merkel ile video konferans yöntemiyle görüşme gerçekleştirdi.

Almanya Federal Hükümet Basın Enformasyon Dairesi tarafından görüşmeye ilişkin yapılan yazılı açıklamada, görüşmede Doğu Akdeniz’deki durum ve Libya’daki gelişmeler üzerinde yoğunlaşıldığı bildirildi.

İki liderin Libya konusunda Birleşmiş Milletler’in (BM) ülkedeki çatışmaya yönelik siyasi bir çözüm bulma sürecinin güçlendirilmesi gerektiği konusunda anlaştığı belirtildi.

Erdoğan ve Merkel’in ayrıca iki ülkedeki corona virüsü (Covid-19) salgınındaki son durumu ve Türkiye’ye yönelik seyahat uyarısının kaldırılması konusunu ele aldıkları ifade edildi. (İHA)

Kritik uyarılar: Sonbahar ve kış döneminde bizi tehdit edebilir İlginizi Çekebilir Kritik uyarılar: Sonbahar ve kış döneminde bizi tehdit edebilir Almanya, aşı üzerinde çalışan CureVac'a ortak oldu İlginizi Çekebilir Almanya, aşı üzerinde çalışan CureVac'a ortak oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Akdeniz Üniversitesi Almanya Birleşmiş Milletler Corona Covid-19 Cumhurbaşkanı Ekonomi Hükümet Libya Maliye Bakanı Recep Tayyip Erdoğan TAyyip Erdoğan Türkiye video konferans
Loading...