Escobar’ın yeğeni servet buldu! 27 yıl sonra duvardan çıktı

Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar'ın yeğeni, amcasının ölümünden 27 yıl sonra sakladığı paraları buldu. Nicolás Escobar'ın yaşadığı evin duvarından 18 milyon dolar (137 milyon TL) nakit para çıktı.

Escobar’ın yeğeni servet buldu! 27 yıl sonra duvardan çıktı

Hayatı pek çok dizi ve film konu olan Kolombiyalı uyuşturucu baronu Pablo Escobar, ölümünün üzerinden 27 yıl geçmesine rağmen gündem yaratmaya devam ediyor.

Uyuşturucu baronunun yeğeni Nicolás Escobar, Medellin’de amcasına ait evlerden birinde gizlenmiş 18 milyon dolar (137 milyon TL) buldu.

Nicolás Escobar.

Telegraph’ta yer alan habere göre yerel medyaya konuşan Escobar, paraların beş yıldır yaşadığı evin duvarında gizli olduğunu anlattı. Bir çeşit görünün kendisine yol gösterdiğini anlatan Escobar, paraların yanı sıra bir daktilo, uydu telefonları, altın bir kalem ile fotoğraf makinesi ve filmler bulduğunu söyledi.

Escobar'ın oğlu gerçekleri anlattı İlginizi Çekebilir Escobar'ın oğlu gerçekleri anlattı

7 SAAT İŞKENCE YAPTILAR

Bunun bulduğu ilk eşyalar olmadığını öne süren Escobar, paraların artık kullanılmaz durumda olduğunu belirterek, “İçerideki koku inanılmazdı. Ölmüş bir şeyden 100 kat daha kötü kokuyordu” dedi.

Duvarın içinden çıkan eşyalar.

Amcasıyla olan ilişkisine de değinen Escobar, “Bir keresinde amcamın yerini öğrenmek isteyen kişiler tarafından kaçırılmıştım. 7 saat boyunca işkence gördüm. İşçilerimden ikisine testereyle saldırdılar” diye konuştu.

Escobar'ın izleri bir bir siliniyor... Saniyeler içinde yerle bir oldu! İlginizi Çekebilir Escobar'ın izleri bir bir siliniyor... Saniyeler içinde yerle bir oldu!

7 KEZ MİLYARDERLER LİSTESİNDE

1970’li yıllarda Kolombiya’daki uyuşturucu ticaretinin kontrolünü ele geçiren Pablo Escobar’ın, ABD’ye sokulan kokainin yüzde 80’inden sorumlu olduğu tahmin ediliyordu.

Pablo Escobar ve oğlu Sebastian.

Büyük bir servetin sahibi olan Escobar, Forbes dergisinin milyarderler listesine yedi kez girmişti. 1992’de cezaevinden kaçan uyuşturucu baronu, 1993’te Medellin’de 44 yaşında öldürüldü.

 

El Chapo'nun oğlunu yakalayan polise kurşun yağmuru: Üzerinden 150 mermi çıktı İlginizi Çekebilir El Chapo'nun oğlunu yakalayan polise kurşun yağmuru: Üzerinden 150 mermi çıktı