Sözcü Plus Giriş

Flaş iddia: İngiltere yeni senaryoya hazırlanıyor

Dünya genelinde normalleşme çalışmaları henüz yeni başlamışken corona virüsü vaka sayılarının tekrar yükselmeye başlaması İngiltere’yi endişelendirdi. The Times, Başbakan Boris Johnson’ın 50 yaş üstüne karantina getirecek bir hazırlık içinde olduğunu ileri sürdü.

22:10 -
Flaş iddia: İngiltere yeni senaryoya hazırlanıyor

İngiltere hükümetine yakın kaynaklardan elde edildiği öne sürülen haberde, ikinci bir corona virüsü dalgasının ülkeyi vurması ihtimaline karşı Johnson yetkililerden 50 yaş ile 70 yaş arası kişilerin sokağa çıkmasının yasaklanacağı bir senaryo üzerinde çalışması talimatını verdiği iddia edildi.

KATI SEYAHAT KISITLAMASI GELEBİLİR

Hükümetin üzerinde çalıştığı iddia edilen plan dahilinde, corona virüsünün Londra'da ve çevresinde hızla yükselmesi durumunda katı seyahat kısıtlamalarının da önü açılacak.

EKONOMİ ÜZERİNE ETKİLERİ MASAYA YATIRILDI

Başbakan Johnson'ın çarşamba günü Hazine Şansölyesi Rishi Sunak ile bir araya geldiği ve bu katı kısıtlama senaryosunun ekonomi üzerinde olası etkilerini değerlendirdiği ifade edildi. (DHA)

İLGİLİ HABERRusya'da umut veren gelişme! İkinci aşı için tarih verdiRusya'da umut veren gelişme! İkinci aşı için tarih verdi

İLGİLİ HABERCorona Türkiye'de mutasyona uğradı mı? 1 ay sonra açıklanacakCorona Türkiye'de mutasyona uğradı mı? 1 ay sonra açıklanacak

Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more