Flaş iddia: İran’da her 15 dakikada bir kişi hayatını kaybediyor!

Doğudaki komşumuz İran, corona virüsünde 10 bin ölüm barajını geçmek üzere. Ülkede mart ayı başlarında görülmeye başlanan salgın 200 binden fazla insanı hasta etmiş durumda. Yerel medyanın iddiasına göre ise her 12 ila 15 dakika arasında bir kişi corona virüsü yüzünden hayatını kaybediyor.

Flaş iddia: İran’da her 15 dakikada bir kişi hayatını kaybediyor!

Komşu İran’daki corona virüsü salgınında tablo gittikçe kötüleşiyor.

Ülke genelinde ikinci dalga paniği yaşanırken toplam ölüm ve vaka sayıları da günden güne artıyor. İran Sağlık Bakanlığı’nın açıklamasına göre ülke kısa süre sonra 10 bin ölüm barajını geçmiş olacak.

Reuters’ın verdiği bilgilere göre ise ülke bu hafta, iki ayın sonunda günlük 100 ölüm sayısını yeniden gördü. Nisan ortalarında alınan karantina tedbirlerini gevşetmeye başlayan İran daha sonra artan vaka ve ölümlerle karşı karşıya kalmıştı.

İran’da başlayan salgının ilk günlerinde bazı camiler ibadete kapatılmıştı. Reuters

HER 15 DAKİKADA BİR KİŞİ ÖLÜYOR

İran’da son 24 saat içinde ise 87 kişinin öldüğü bildirildi. Ülkede toplam 9 bin 200 kişiden fazla can kaybı yaşandı, 156 binden fazla kişi ise tedavi edildi.

İran’da yayın yapan Mizan haber ajansına göre ise ülkede her 12-15 dakika arasında bir kişi corona virüsü yüzünden hayatını kaybediyor.

İran'da can kayıpları sürüyor! Ölü sayısı 10 bine koşuyor İlginizi Çekebilir İran'da can kayıpları sürüyor! Ölü sayısı 10 bine koşuyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Corona coronavirüs Haber hastane İran mart ayı Ölüm Reuters Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...