Sözcü Plus Giriş

Fransa’da corona nedeniyle ölü sayısı 10 bin 869’a ulaştı

Fransa'da corona virüsü nedeniyle son 24 saatte hastanelerde 541 kişinin daha hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 10 bin 869'a yükseldi. Fransa Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron, ülkede 15 Nisan'a kadar geçerli olan sokağa çıkma yasağının süresiz olarak uzatıldığını duyurdu. Öte yandan Fransa Bilim Konseyi, ülkede corona virüsü nedeniyle ölüm riski altında olan kişi sayısının 17 milyon olduğunu açıkladı.

Güncellenme: 23:38, 08/04/2020
Fransa’da corona nedeniyle ölü sayısı 10 bin 869’a ulaştı

Çin’de ortaya çıkan ve dünya genelinde 1 milyon 400 binden fazla kişiye bulaşan ölümcül corona virüsü (Covid-19) nedeniyle Avrupa’da bilanço ağırlaşıyor.

Sokağa çıkma yasağının 22. gününde Fransa’da Sağlık Direktörü Jerome Salomon yaptığı açıklamada, son 24 saatte Covid-19 nedeniyle hastanelerde 541 kişinin hayatını kaybettiğini bildirdi.

7 BİN 148 KİŞİ YOĞUN BAKIMDA

Bugün yaşlı bakımevlerine dair veriler paylaşılmazken ülke genelinde corona nedeniyle ölü sayısı 10 bin 869’a yükseldi.

Salomon, Mart ayının başından bu yana 21 bin 254 kişinin iyileşip hastaneden taburcu olduğunu, 7 bin 148 kişinin ise hastanelerde yoğun bakımda olduğunu aktardı.

Ülke genelinde 1 günde 3 bin 881 yeni vaka kayıtlara geçerken, toplam vaka sayısının ise 112 bin 950’ye ulaştığı aktarıldı.

Fransa’nın bazı bölgelerinde valilik kararı ile maske takmanın zorunlu hale geldiği bildirildi.

İlginizi ÇekebilirŞok iddia: Corona Suudi Arabistan kraliyet ailesine bulaştı!Şok iddia: Corona Suudi Arabistan kraliyet ailesine bulaştı!

FRANSA’DA ÖLÜM RİSKİ OLAN KİŞİ SAYISI 17 MİLYON

Fransa Bilim Konseyi corona virüsü (Covid-19) salgınına yönelik yapılan araştırmaların sonucunu paylaştı. Açıklanan verilere göre ülkede Covid-19 nedeniyle ölüm riski altında olan kişi sayısının 17 milyon olduğu ifade edildi.

Yaş ve hastalık faktörlerini inceleyerek Fransa’da nüfusun 4’te 1’inin ölümcül risk altında olduğunu belirten Konsey, riskli vatandaşlar için kesin sokağa çıkma yasağı getirilmesini talep etti.

Fransa’da 67 milyonluk nüfusun 17 milyonunun Covid-19 nedeniyle ölüm riski taşıdığını açıklayan Fransa Bilim Konseyi, ileri yaş ve hastalıkların ölüm riskini arttırdığını bildirdi.

HİPERTANSİYON, DİYABET, OBEZİTE VE SİGARA RİSKİ ARTIRIYOR

Riski arttıran hastalıklar arasında hipertansiyon, diyabet ve viral hassasiyetin yanı sıra obezite ve sigara tüketiminin de ölüm riskini arttıran faktörler olduğu aktarıldı.

Konsey, riskli ve hassas duruma sahip vatandaşlar için katı ve kesin sokağa çıkma yasağı uygulanmasının hayati önem taşıdığını dile getirdi.

Öte yandan dünyada corona virüse bağlı ölümlerin en çok yaşandığı ülkeler arasında 4. sıradan yer alan Fransa’da 10 bin 869 kişi hayatını kaybederken toplam vaka sayısı 112 bin 950 olarak açıklandı.

İlginizi Çekebilirİngiltere'de şok gelişme: Bir günde 938 kişi öldü!İngiltere'de şok gelişme: Bir günde 938 kişi öldü!

SOKAĞA ÇIKMA YASAĞI SÜRESİZ UZATILDI

Fransa’da Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron yaptığı açıklamada, 22 gündür devam eden ve 15 Nisan’a kadar geçerli olan sokağa çıkma yasağının süresiz olarak uzatıldığını bildirdi.

Cumhurbaşkanı Macron uzmanlar ve toplum temsilcileri ile görüşüp pazartesi günü aldığı yeni kararları da açıklayacağını duyurdu.

Macron ayrıca, perşembe günü itibari ile geçerli olacak izinli çıkışların kısıtlanacağını belirtti. Son günlerde spor yapma bahanesi ile çok fazla vatandaşların dışarı çıkması üzerine Macron, 10.00-19.00 saatleri arasında dışarıda spor yapmayı yasakladı. (İHA)

İlginizi ÇekebilirJaponya'da ölü ve vaka sayısında artış!Japonya'da ölü ve vaka sayısında artış!
Yayınlanma Tarihi:21:43,