Fransa’da günlük vaka sayısı 6 bini aştı!

Fransa'da corona virüsü salgınında son 24 saatte 6 bin 111 yeni vaka tespit edildi. Ülkede toplam vaka sayısı 259 bin 698’e yükseldi. Fransa’da Nisan ayından bu yana en yüksek günlük vaka sayısı kayıtlara girdi.

Fransa’da günlük vaka sayısı 6 bini aştı!

Avrupa’da corona virüs salgınının etkisini arttırması nedeniyle ikinci dalga endişesi giderek artıyor.

Fransa Sağlık Bakanlığı, ülke genelinde son 24 saatte 6 bin 111 yeni vakanın tespit edilmesiyle toplam vaka sayısının 259 bin 698'e ulaştığını açıkladı.

ÖLENLERİN SAYISI AÇIKLANMADI

Bakanlık son 24 saatteki can kaybını paylaşmazken hayatını kaybedenlerin toplam sayısının 30 bin 576 olduğunu açıkladı. Fransa Sağlık Bakanlığı, 381'i yoğun bakımda olmak üzere 4 bin 535 kişinin hastanelerde tedavi altında olduğunu aktardı.

NİSAN AYINDAN BU YANA EN YÜKSEK VAKA SAYISI

Fransa'da bugün tespit edilen vaka sayısı, Nisan ayından bu yana en yüksek vaka sayısı olurken 30 Mart’ta kaydedilen 7 bin 578 vaka sayısından sonra ise en yüksek ikinci artış oldu.

Öte yandan başkent Paris'te yarından itibaren kamuya açık ve kapalı tüm alanlarda maske takma zorunluluğu başlıyor. (İHA)

Corona virüsünde en acı fotoğraf: Bir günde 75 bin Covid-19 tespit edildi İlginizi Çekebilir Corona virüsünde en acı fotoğraf: Bir günde 75 bin Covid-19 tespit edildi Corona zatürre aşısında yoğun talebe sebep oldu! Aile hekimleri aşı bulamıyor İlginizi Çekebilir Corona zatürre aşısında yoğun talebe sebep oldu! Aile hekimleri aşı bulamıyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
aile Avrupa Corona Covid-19 Fransa Grip Hindistan Maske Paris Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...