Fransa’da maske takmak artık zorunlu!

Fransa’da corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında alınan yeni tedbir ile kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu bugün başladı.

Fransa’da maske takmak artık zorunlu!

Fransa'da corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında alınan tedbirlere yenisi eklendi. Fransa Bilim Kurulu'nun önerisiyle Cumhurbaşkanı Emmanuel Macron'un geçtiğimiz günlerde 1 Ağustos'ta başlayacağını duyurduğu kapalı alanlarda maske takma zorunluluğu bugün başladı.

Başbakan Jean Castex, yaptığı açıklamada halka açık kapalı yerlerde maske takma zorunluluğunun bugün itibarıyla başladığını duyururken, maske takmayanlara ise 135 Euro para cezası uygulanacağını açıkladı.

TÜM İŞ YERLERİNE İKAZ AFİŞLERİ ASILDI

Yeni düzenleme ile tüm iş yerlerinin girişlerine maske takma mecburiyetini belirten ikaz afişleri asıldı. Vatandaşların zorunlu olmadığı halde kapalı alanların haricinde de sokak ve caddelerde maske ile dolaştığı görüldü.

Maske takılmasının zorunlu olduğu yerlerin listesinde ise ibadethaneler, spor salonları, sinema, tiyatro, tren ve tren garları, metro ve metro istasyonları, otobüs, taksi, restoran, bar, kafe, huzurevleri, kuaför ve güzellik salonları, hastane, eczane, banka, AVM, market, manav, kasap, kuyumcu, otel, belediye, karakol, valilik, müze, sanat galerileri, terzi ve halka açık müşteri kabule eden tüm orta ve büyük işletmeler yer aldı. (İHA)

ʻʻ
FRANSA'DA SON DURUM: Worldometers'in verilerine göre, corona virüsü salgını nedeniyle ülkede bugüne kadar 30 bin 152 kişi hayatını kaybetti, 174 bin 674 kişi karantina altına alındı.

 

Corona virüsü aşısında protein tedavisi: Dönüm noktası olabilir İlginizi Çekebilir Corona virüsü aşısında protein tedavisi: Dönüm noktası olabilir Corona virüsünde son durum: İlaç için tarih verildi İlginizi Çekebilir Corona virüsünde son durum: İlaç için tarih verildi

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
banka Başbakan Bilim Corona Cumhurbaşkanı Euro Fransa Güney Kore hastane Kore Maske metro para Sanat sinema tiyatro Türkiye
Loading...