Sözcü Plus Giriş

Fransa’da ‘Sarı Yelekliler’ yeniden sokağa indi!

Fransa’da corona virüsü salgını nedeni ile gösteri ve yürüyüşlerin yasak olmasına rağmen Sarı Yelekliler yeniden sokağa indi.

23:59 -
Fransa’da ‘Sarı Yelekliler’ yeniden sokağa indi!

Fransa'nın başkenti Paris'te bulunan Rebuplique Meydanı'nda Sarı Yelekliler corona virüsü salgınına rağmen gösteri yapmak istedi.

Sarı Yelekliler, 10'ar kişilik gruplar halinde farklı noktalarda toplanarak, hükümet karşıtı sloganlar attı. Protestoya 100'e yakın kişi katılırken, polis bölgede geniş çaplı güvenlik önlemi aldı.

Gösteri sırasında bir şahıs, polisin kendi fotoğrafını çektiğini iddia ederek, polisin çektiği fotoğrafı silmesi için üzerine yürüdü. Göstericinin polisin üzerine yürümesinin ardından arbede yaşanırken, polis bazı göstericileri gözaltına aldı.

Polis, gözaltına aldığı göstericileri kimlik kontrolü sonrası serbest bıraktı. Sarı Yeleklilerin gösteri sırasında maske takmadığı ve sosyal mesafe kuralına uymadıkları görüldü.

Öte yandan Fransa'da corona virüsü salgını nedeni ile 10 kişiden fazla insanın bir araya gelmesine izin verilmiyor. (İHA)

İLGİLİ HABERFransa Sağlık Bakanlığı duyurdu: Bugün 96 kişi daha öldüFransa Sağlık Bakanlığı duyurdu: Bugün 96 kişi daha öldü İLGİLİ HABERAlmanya karıştı! Corona eylemleri büyük kentlere sıçradıAlmanya karıştı! Corona eylemleri büyük kentlere sıçradı
Son güncelleme: 00:00 17.05.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more