Sözcü Plus Giriş

Hollanda’da çocuklara ‘ötenazi hakkı’ verilmesi planlanıyor

Hollanda'da 1-12 yaş arasındaki ölümcül hastalığı bulunan çocuklara ötenazi hakkı tanınmasının planlandığı belirtildi. Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, doktorlar için yasal güvencelerin ve çocuk haklarının korunmasını sağlamak istediğini belirtti.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 10:37, 14/10/2020
Hollanda’da çocuklara ‘ötenazi hakkı’ verilmesi planlanıyor

Hollanda’da geçen yıl uzmanlar tarafından düzenlenen raporda doktorların eylemlerinin sonuçlarından korktuğu için ölümcül hastalığı bulunan çocukların acı çektiği tespit edildi.

Hollandalı yetkililerin 1-12 yaş arasındaki ölümcül hastalığı bulunan çocuklara ötenazi hakkı tanınmasının planlandığı belirtildi.

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, doktorlar için yasal güvencelerin ve çocuk haklarının korunmasını sağlamak istediğini belirtti.

Öte yandan Jonge, yalnızca acı çeken ve kısa vadede ölecek olan ölümcül hastalığı olan çocuklara bu hakkın verilebileceğini söyledi. Söz konusu kararın alınabilmesi ile ilgili profesyoneller ve hukuk uzmanlarıyla birlikte çalışılacağının altını çizdi. (DHA)

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü salgının hızla yayıldığı İtalya'da acillerde 'ötenazi' iddiası!Corona virüsü salgının hızla yayıldığı İtalya'da acillerde 'ötenazi' iddiası! İlginizi ÇekebilirÇocuklara ötenazi hakkı tanındı!Çocuklara ötenazi hakkı tanındı! İlginizi ÇekebilirAİHM Fransa'daki ötenazi kararına onay vermediAİHM Fransa'daki ötenazi kararına onay vermedi

 

Yayınlanma Tarihi:23:51,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more