Hollanda’da çocuklara ‘ötenazi hakkı’ verilmesi planlanıyor

Hollanda'da 1-12 yaş arasındaki ölümcül hastalığı bulunan çocuklara ötenazi hakkı tanınmasının planlandığı belirtildi. Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, doktorlar için yasal güvencelerin ve çocuk haklarının korunmasını sağlamak istediğini belirtti.

Hollanda’da çocuklara ‘ötenazi hakkı’ verilmesi planlanıyor

Hollanda’da geçen yıl uzmanlar tarafından düzenlenen raporda doktorların eylemlerinin sonuçlarından korktuğu için ölümcül hastalığı bulunan çocukların acı çektiği tespit edildi.

Hollandalı yetkililerin 1-12 yaş arasındaki ölümcül hastalığı bulunan çocuklara ötenazi hakkı tanınmasının planlandığı belirtildi.

Hollanda Sağlık Bakanı Hugo de Jonge, doktorlar için yasal güvencelerin ve çocuk haklarının korunmasını sağlamak istediğini belirtti.

Öte yandan Jonge, yalnızca acı çeken ve kısa vadede ölecek olan ölümcül hastalığı olan çocuklara bu hakkın verilebileceğini söyledi. Söz konusu kararın alınabilmesi ile ilgili profesyoneller ve hukuk uzmanlarıyla birlikte çalışılacağının altını çizdi. (DHA)

Corona virüsü salgının hızla yayıldığı İtalya'da acillerde 'ötenazi' iddiası! İlginizi Çekebilir Corona virüsü salgının hızla yayıldığı İtalya'da acillerde 'ötenazi' iddiası! Çocuklara ötenazi hakkı tanındı! İlginizi Çekebilir Çocuklara ötenazi hakkı tanındı! AİHM Fransa'daki ötenazi kararına onay vermedi İlginizi Çekebilir AİHM Fransa'daki ötenazi kararına onay vermedi

 

ABD Avrupa baş ağrısı Belçika Bilim Çocuk Corona Danıştay doktor Fransa hastane Hollanda İngiltere İspanya İtalya Pazartesi Reuters Sağlık Sağlık Bakanı söz