İngiliz basını bu iddiayla çalkalanıyor: Corona bu tesisten mi yayıldı?

Corona virüsünün etkisini giderek artırdığı İngiltere'de, hastalığın ortaya çıkışıyla iddialar gündemden düşmüyor. İngiliz basını, Wuhan'daki bir enstitüye ait fotoğrafları yayınlayarak tartışmaları alevlendirdi.

İngiliz basını bu iddiayla çalkalanıyor: Corona bu tesisten mi yayıldı?

Çin’in Wuhan kentinden dünyaya yayılan ve 1.6 milyon insana bulaşan corona virüsü önlemez bir şekilde can almaya devam ediyor. Aralık ayı sonunda deniz ürünleri satılan bir pazarda ortaya çıktığı düşünülen virüsle ilgili teoriler de bitmek bilmiyor.

Hastalığın hızını artırdığı İngiltere’de bu teoriler basında geniş yer bulmaya başladı. Daily Mail gazetesi, Wuhan Viroloji Enstitüsü’nün fotoğraflarına yer vererek teorisyenlerin virüsün buradan çıktığını öne sürdüğünü yazdı.

Çalışanların giydiği koruyucu kıyafetler.

Söz konusu haberde gizemli olarak adlandırılan merkezin 2002 yılında ortaya çıkan SARS krizinden sonra inşa edildiği belirtildi. Virüsün enstitüde üretilmese bile buradan yayıldığını iddia eden komplo teorisyenleri, incelemeler yapan çalışanlarla dışarı taşındığını savunuyor.

Enstitü direktörü Shi Zhengli, şubat ayında yaptığı açıklamada ortaya atılan teorileri kesin bir dille reddetmişti. Çalışanların astronot kıyafetlerini andıran koruyucular girdiği tesiste 1500’ü aşkın ölümcül patojenin incelendiği ifade ediliyor.

Herkesin yaptığı alışkanlığı tarihe gömecek uyarı: Bir daha asla... İlginizi Çekebilir Herkesin yaptığı alışkanlığı tarihe gömecek uyarı: Bir daha asla...

 

Corona salgınını kontrol altına alan Çin'de yeni tehlike: Sessiz taşıyıcılar İlginizi Çekebilir Corona salgınını kontrol altına alan Çin'de yeni tehlike: Sessiz taşıyıcılar

 

Skandal! Çöp poşetiyle çalıştırılan hemşirelere corona bulaştı İlginizi Çekebilir Skandal! Çöp poşetiyle çalıştırılan hemşirelere corona bulaştı
ABD Aralık ayı astronot Çin Corona hemşire İngiltere Reuters söz