Sözcü Plus Giriş

İngilizler AP binasından ayrılıyor!

İngiltere'nin Avrupa Birliği'nden çıkmasına sayılı saatler kala, İngiliz parlamenterler Belçika'nın başkenti Brüksel'deki Avrupa Parlamentosu (AP) binasından ayrılıyor.

17:47 -
İngilizler AP binasından ayrılıyor!

İngiltere’nin Avrupa Birliğinden (AB) resmi olarak çıkışına saatler kala, Belçika’nın başkenti Brüksel’de bulunan 73 İngiliz parlamenter, Avrupa Parlamentosu (AP) binasından çıkış yapmaya başladı.

Milletvekili Ann Widdecombe binadan ayrılırken yaptığı açıklamada, “Bugün bağımsızlığımızın başlangıcını kutluyoruz. Kendi yasalarımızı belirleyebileceğiz, sınırlarımızı kontrol edeceğiz. Görevimizi tamamladık, gidiyoruz” ifadelerini kullandı.

İHA

İngiltere’nin AB’den çıkışının ardından boş kalan sandalyelerin 27’sinin diğer üye ülkeler arasında paylaşılacağı belirtilirken, 46 sandalyenin de gelecekte üye olacak ülkelere ayrılacağı ifade edildi.

Öte yandan İngiltere’nin 31 Aralık’a kadar fiilen üye olarak kalacağı ancak siyasi karar mekanizmalarında bulunmayacağı kaydedildi. (İHA)

İLGİLİ HABERCorona virüsü İngiltere'ye de sıçradı: İki kişide görüldüCorona virüsü İngiltere'ye de sıçradı: İki kişide görüldü
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more