İngiltere’de normalleşme adımları askıya alındı!

İngiltere'nin kuzeyinde corona virüsü vakalarındaki artış nedeniyle 4 milyon kişi yeniden tecrit altına alınırken, Başbakan Boris Johnson, ülkedeki normalleşme sürecinin askıya alındığını duyurdu.

İngiltere’de normalleşme adımları askıya alındı!

Dünya genelinde etkisini arttırmaya devam eden corona virüsü salgını nedeni ile birçok ülke kısıtlamaları geri getirmeye başladı.

İngiltere’nin kuzeyinde artan vaka sayıları ikinci dalga korkusuna neden olurken, 4 milyon kişi tekrar tecrit altına alındı.

JOHNSON: NORMALLEŞME SÜRECİ DURDURULDU

Başbakan Boris Johnson, yaptığı açıklamada normalleşme sürecinin durdurulduğunu duyurdu. Lancashire, Batı Yorkshire ve Greater Manchester bölgelerinde sert tecrit kuralları geri getirildi.

Sağlık Bakanı Matt Hancock yaptığı açıklamada, Manchester’da yaşayanlar ile Doğu Lancashire ve Batı Yorkshire’ın bazı bölgelerinde aynı hane halkından olmayan kişilerin kapalı alanlarda buluşmasının yasakladığını duyurdu.

Hancock, “Hanelerin bir araya geldiğini ve sosyal mesafe eksikliğinin yükselen corona virüsü vakalarının nedenlerinden biri olduğunu gördük ve ülkeyi güvende tutmak için ne gerekiyorsa yapacağız” dedi.

HANCOCK: AVRUPA’DA İKİNCİ DALGA BAŞLADI

Hancock, geçtiğimiz günlerde Avrupa'da ikinci dalganın başladığını söyleyerek, Akdeniz ülkelerinden ve özellikle İspanya’dan gelenlerin kendilerini tecrit etmeleri gerektiğini belirtmişti.

Başbakan Johnson, ilk lokal karantina uygulanan Leicester şehrinde vaka sayılarında azalma olsa da ikinci dalga konusunda dikkatli olunması gerektiği konusunda uyardı. (İHA)

ʻʻ
İngiltere'nin de bulunduğu Birleşik Krallık'ta bugüne kadar 303 bin 181 corona virüsü vakası tespit edilirken, salgında 46 bin 119 kişi ise hayatını kaybetti.
Flaş corona virüsü kararı: 3 bölgeye seyahat uyarısı İlginizi Çekebilir Flaş corona virüsü kararı: 3 bölgeye seyahat uyarısı Vaka sayısı artarken DSÖ'den gençlere uyarı İlginizi Çekebilir Vaka sayısı artarken DSÖ'den gençlere uyarı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Almanya Avrupa Barcelona Başbakan Çin Corona Dışişleri Bakanlığı Dünya İngiltere İspanya Normalleşme Sağlık Sağlık Bakanı
Loading...