İngiltere’de ölü sayısı 50 bini aştı

İngiltere'de corona virüsü (Covid-19) salgınında son 24 saatte 595 kişinin hayatını kaybetmesi ile toplam ölü sayısı 50 bin 365'e yükseldi.

İngiltere’de ölü sayısı 50 bini aştı

Avrupa ülkeleri corona virüsü (Covid-19) salgınında artan vaka ve ölümlerle mücadele ediyor. İngiltere Sağlık Bakanlığı son 24 saatte 22 bin 950 yeni vakanın tespit edildiğini, toplam vaka sayısının 1 milyon 256 bin 725’e ulaştığını açıkladı.

Sağlık Bakanlığı, ülkede Covid-19 nedeniyle son 24 saatte 595 kişinin hayatını kaybettiğini, toplam can kaybının 50 bin 365’e yükseldiğini belirtti.

İngiltere Halk Sağlığı Kurumu Tıbbi Direktörü Yvonne Doyle salgının seyrine yönelik yaptığı açıklamada, “Maalesef yükseliş eğilimi devam edecek ve mevcut önlemlerin ve hepimizin yaptığı fedakarlıkların herhangi bir etkisinin görülmesi, verilere yansıması birkaç hafta sonra olacaktır” dedi.

Doyle, “Başkalarıyla teması sınırlayarak virüsün yayılmasını durdurmaya yardımcı oluyorsunuz. Bu, daha az enfeksiyona yol açacak ve hayat kurtarmaya yardımcı olacaktır” ifadelerini kullanarak halkı fizik mesafe kurallarına uymaya çağırdı. (İHA)

İtalya'da vaka sayısı 1 milyonu aştı İlginizi Çekebilir İtalya'da vaka sayısı 1 milyonu aştı

Dünya Tabipler Birliği'nden 'corona aşısı adil dağıtılsın' çağrısı İlginizi Çekebilir Dünya Tabipler Birliği'nden 'corona aşısı adil dağıtılsın' çağrısı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Corona coronavirüs Covid-19 Dünya İngiltere İtalya Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...