İran’da ölü ve vaka sayısı en yüksek seviyeye ulaştı

İran'da corona virüsü günlük can kayıpları ve vaka sayıları salgının başlangıcından bu yana en yüksek seviyeye ulaştı.

İran’da ölü ve vaka sayısı en yüksek seviyeye ulaştı

İran Sağlık Bakanlığı Sözcüsü Sima Sadat Lari, son 24 saatte 4 bin 830 kişiye corona virüsü tanısı konulduğunu, 279 kişinin salgından hayatını kaybettiğini duyurdu.

Hem günlük ölümlerin hem de vaka sayılarının, salgının ilk tespit edildiği tarih olan 19 Şubat´tan bu yana en yüksek seviyeye ulaştığı belirtildi.

Bugünkü son verilerle birlikte ülkedeki toplam can kaybı 29 bin 349’a ulaşırken, toplam vaka sayısı 513 bin 219’a yükseldi.

GERÇEK RAKAMLAR DAHA FAZLA

İran Sağlık Bakan Yardımcısı İrec Harirçi, ülkedeki gerçek ölüm sayılarının illerdeki duruma göre açıklanan rakamlardan 1,5 ila 2,2 kat daha fazla olduğunu söyledi.

BEŞ ŞEHRE ARAÇ KISITLAMASI GETİRİLDİ

Salgının etkisinin yüksek olduğu beş büyükşehir Tahran, İsfahan, Meşhet, Kerec ve Urumiye’de bu gece yarısından  başlamak üzere 3 gün boyunca araç giriş çıkışları için sınırlama getirildi. (DHA)

Avrupa'da Covid-19 vakaları artıyor: Ordu görevlendirildi, Türk yetkili de coronaya yakalandı İlginizi Çekebilir Avrupa'da Covid-19 vakaları artıyor: Ordu görevlendirildi, Türk yetkili de coronaya yakalandı

ABD'de dehşete düşüren iddia! Para karşılığı corona virüsü bulaştırıyorlar İlginizi Çekebilir ABD'de dehşete düşüren iddia! Para karşılığı corona virüsü bulaştırıyorlar
ABD Almanya Avrupa Corona Frankfurt Hollanda İran İsviçre Ölüm Ordu para Sağlık Sağlık Bakanlığı Tahran