Sözcü Plus Giriş

İran’dan kritik corona kararı! Cuma namazına izin verilecek

İran Cuma İmamları Politika Belirleme Konseyi Yardımcısı Ali Nuri, yaptığı açıklamada 157 yerleşim yerinde bu hafta cuma namazlarının kılınacağını duyurdu.

22:30 -
İran’dan kritik corona kararı! Cuma namazına izin verilecek

Corona virüsü salgını ile mücadele kapsamında toplu ibadetleri ve Cuma namazlarını yasaklayan İran, bu hafta birçok yerleşim yerinde Cuma namazlarına izin verilecek.

İran Cuma İmamları Politika Belirleme Konseyi Yardımcısı Ali Nuri, İçişleri Bakanlığı'nda düzenlenen toplantı sonrası yaptığı açıklamada bu hafta cuma namazlarının 157 noktada kılınacağını duyurdu.

Nuri, ülke genelindeki 132 bölgede bulunan camilerin yarından itibaren sağlık protokollerine bağlı kalarak açılacağını ifade ederken, sosyal mesafe kuralının ve sağlık protokollerinin camilerde denetleneceğini açıkladı.

Konsey Yardımcısı, corona virüsü salgını ile etkin bir şekilde mücadele edebilmek amacı ile ülke genelinde Cuma namazlarının iptal edildiğini hatırlatarak, “Corona virüsü ile mücadele sürecinde 880 noktada Cuma İmamları Konseyi etkin bir şekilde çalışmalarına devam ettiler” ifadelerini kullandı.

İran'da toplam corona virüsü vaka sayısı 97 bin 424'e, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 6 bin 203'e ulaştı. (İHA)

İLGİLİ HABERBakan Koca günlük corona tablosunu paylaştıBakan Koca günlük corona tablosunu paylaştı

İLGİLİ HABERABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Corona Wuhan'daki laboratuvarda yapıldı!ABD Dışişleri Bakanı Pompeo: Corona Wuhan'daki laboratuvarda yapıldı!
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more