İskoçya Başbakanı Sturgeon’dan bağımsızlık açıklaması

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, İngiltere ile Avrupa Birliği arasında Brexit ticaret anlaşması kapsamında varılan uzlaşmanın ardından yaptığı açıklamada, İskoçya'nın geleceğinin bağımsız bir şekilde süreceğini ve Avrupa ülkesi olacağını söyledi.

İskoçya Başbakanı Sturgeon’dan bağımsızlık açıklaması

İskoçya Başbakanı Nicola Sturgeon, 2016 referandumunda İskoçların neredeyse üçte ikisinin AB’de kalma konusunda oy verdiğini ifade ederek, İskoçya’nın bağımsızlığı konusunda ikinci bir referandum düzenleme hakkını talep etti.

İngiltere ile Avrupa Birliği arasında Brexit ticaret anlaşması kapsamında varılan uzlaşmanın ardından sosyal medyadan açıklama yapan Sturgeon, “Brexit’in bizden aldıklarını telafi edecek bir anlaşma yok. Bağımsız bir Avrupa ülkesi olarak kendi geleceğimizi belirleme zamanı” dedi. (DHA)

Avrupa Birliği ve İngiltere anlaştı İlginizi Çekebilir Avrupa Birliği ve İngiltere anlaştı

Johnson: Kaderimizin kontrolünü geri aldık İlginizi Çekebilir Johnson: Kaderimizin kontrolünü geri aldık David Frost: İngiltere 1 Ocak'tan sonra tamamen bağımsız olacak İlginizi Çekebilir David Frost: İngiltere 1 Ocak'tan sonra tamamen bağımsız olacak

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...