İspanya’da çocuklara 40 gün sonra sokağa çıkma izni!

İspanya'da 20 Mart'tan bu yana, bir gün içindeki en düşük ölüm oranı yaşandı. Ülkede son 24 saat içinde 288 kişinin daha hayatını kaybetmesi sonucu, ölü sayısı 23 bin 190'a yükseldi. Öte yandan İspanya’da corona virüsü salgını nedeniyle uygulanan sokağa çıkma yasağının 40. gününde çocuklara sokağa çıkma izni verildi.

İspanya'da 40 günden bu yana uygulanan sokağa çıkma yasağı bugün çocuklar için gevşetilerek, çocukların sokaklarda oyun oynamasına izin verildi.

İspanya hükümeti, corona virüsü vaka sayısının düşüşe geçmesinin ardından ilk adımı çocuklar için atarak, sokağa çıkma yasağı kurallarını gevşetti. Hükümet, 14 yaş altında olan çocukların aileleri ile sokağa çıkarak, oyun oynamasına izin verdi.

İspanya'da sokağa çıkma yasağının çocuklar içinin gevşetilmesinin ardından bugün İspanya sokakları çocuklar ve aileleri ile dolarken, çocuklar sokaklarda gönüllerince eğlendi.

Foto: Reuters

Aileler ise uzun bir zamandan sonra sokağa çıkarak normal bir gün yaşarken, maske takmaya ve sosyal mesafe kurallarına uymaya özen gösterdi.

İspanya'da karantina önlemleri 9 Mayıs'a kadar uzatılırken, corona virüsü vakalarında düşüş devam ediyor. İspanya'da bugün 20 Mart tarihinden bu yana corona virüsüne bağlı en düşük ölüm oranı gerçekleşti.

Foto: Reuters

İSPANYA’DA BİR GÜN İÇİNDE EN DÜŞÜK ÖLÜM ORANI

İspanya Sağlık Bakanlığı tarafından yapılan açıklamada, son 24 saatte 288 kişinin daha corona virüsü nedeniyle hayatını kaybettiği, ülkede virüsten ölenlerin sayısının 23 bin 190’a ulaştığı bildirildi.

Ülke genelinde 2 bin 870 yeni vaka tespit edildiği, toplam vaka sayısının ise 226 bin 629’a çıktığı belirtildi. Corona virüsü yenip sağlığına kavuşan kişi sayısı 117 bin 727 olarak açıklanırken, 7 bin 764 kişinin yoğun bakımda tedavi gördüğü aktarıldı.

Öte yandan İspanya'da bugün 20 Mart tarihinden bu yana corona virüsü nedeni ile gerçekleşen en düşük ölüm oranı yaşandı. (İHA)

 

 

Fransa'da son durum: Corona sonrası iş ve okul planı hazırlanıyor! İlginizi Çekebilir Fransa'da son durum: Corona sonrası iş ve okul planı hazırlanıyor! Bakan Koca coronayla ilgili son verileri paylaştı İlginizi Çekebilir Bakan Koca coronayla ilgili son verileri paylaştı

 

Bilim Corona Fransa Google Hükümet İspanya okul Ölüm Sağlık Sağlık Bakanı Sağlık Bakanlığı Türkiye