İstifası istenen Paşinyan günler sonra ortaya çıktı

Azerbaycan ve Ermenistan arasındaki çatışma hafta başında imzalanan anlaşmayla sona ererken büyük bir prestij kaybı yaşayan ve istifası istenen Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ortaya çıktı. Paşinyan'ın Facebook üzerinden yaptığı açıklamaya Ermeni basını sansür uyguladı.

İstifası istenen Paşinyan günler sonra ortaya çıktı

Azerbaycan tarafından ağır yenilgiye uğrayan ve Dağlık Karabağ anlaşmasından sonra ülkesinde eleştirilerin hedefi olan Ermenistan Başbakanı Nikol Paşinyan ortaya çıktı.. Facebook hesabından açıklama yapan Paşinyan, ” Anlaşma metnini imzalamasaydım 20 bin Ermeni askeri kuşatmaya düşecekti” ifadesiyle anlaşmayı neden kabul ettiğini açıkladı.

Paşinyan yaptığı açıklamada, “Şu anda en önemli konu Karabağ’ın statüsüdür. Artsakh’ın bağımsızlığının tanınması en önemli öncelik olmaya devam ediyor. Bunun için daha ciddi nedenlerimiz var” ifadelerini kullandı.

Paşinyan’ın Facebook üzerinden yaptığı paylaşımı Ermeni basını görmezden geldi.

ERMENİ KANALLARNDAN PAŞİNYAN’A SANSÜR

Öte yandan Ermenistan’da yayın yapana kanallar Paşinyan’ın Facebook üzerinden yaptığı yayını vermedi. Haber yapan sitelerde de Paşinyan’ın konuştuğu sırada konuyla ilgili bir haber yer almadı.

Ermenistan Başbakan'ı Paşinyan düşürülemedi İlginizi Çekebilir Ermenistan Başbakan'ı Paşinyan düşürülemedi FT: Türkiye, Rusya'nın arka bahçesinde yerini sağlamlaştırdı İlginizi Çekebilir FT: Türkiye, Rusya'nın arka bahçesinde yerini sağlamlaştırdı

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...