Sözcü Plus Giriş

James Jeffrey Ankara’da: Türkiye’nin askerleri tehditle karşı karşıya!

Amerika Birleşik Devletleri (ABD) Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, "Bugün İdlib'de bizim müttefikimiz Türkiye'nin askerleri, tehditle karşı karşıya ve bu tehdit, Rusya ve Esad hükümetinden geliyor. Başınız sağ olsun" dedi.

19:49 -

ABD Suriye Özel Temsilcisi James Jeffrey, beraberindeki heyetle birlikte Ankara’ya geldi. Akşam saatlerinde Esenboğa Havalimanı’na gelen Jeffrey, burada gazetecilerin sorularını yanıtladı.

Jeffrey, “Bugün İdlib’de bizim müttefikimiz Türkiye’nin askerleri tehditle karşı karşıya, bu tehdit Rusya ve Esad hükümetinden geliyor. Sahada şehidiniz var, başınız sağ olsun. Biz bugün Ankara’ya gelip Türk hükümetiyle durumu gözden geçirmek istiyoruz ve mümkün olduğu kadar destek vermek istiyoruz” ifadelerini kullandı.

Jeffrey’nin Başdanışmanı Rich Outzen ise “ABD olarak bu menfur saldırıları şiddetle kınıyoruz. Azami dayanışma içinde bulunmak istiyoruz. Bu sebeple Türk müttefiklerimizle yakın irtibat içinde olacağız” diye konuştu. (DHA)

İLGİLİ HABERABD'den İdlib açıklaması: Müttefikimiz Türkiye'nin yanındayızABD'den İdlib açıklaması: Müttefikimiz Türkiye'nin yanındayız İLGİLİ HABERSuriye Ordusu'ndan küstah tehdit!Suriye Ordusu'ndan küstah tehdit! İLGİLİ HABERSuriyelilerin İdlib'den kaçışı görüntülendi!Suriyelilerin İdlib'den kaçışı görüntülendi!
Son güncelleme: 22:26 11.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more