Japonlar yine yaptı! En çok kadınlar tercih ediyor

Japonya'da corona virüsü nedeniyle boşanma taleplerinde artış yaşanınca bir şirket krizi fırsata çevirme kararı aldı. Şirket 'corona virüsü boşanmasından' kaçınmak isteyen çiftlere geçici süreyle ayrı daire kiralıyor. Başvuranların başını, kocanın şiddetinden ya da çocuklara bakma zahmetine girmemesinden kaçan kadınlar çekiyor.

Japonlar yine yaptı! En çok kadınlar tercih ediyor

Corona virüsü günlerinde özellikle Çin’den karantina altında kalan çiftlerde ayrılık-boşanma oranlarının arttığına dair haberler gelirken, krizi fırsata çevirenler de çıktı.

Japonya’da ‘corona-boşanması’ etiketinin Twitter’da yoğun dolaşımda olduğu dönemde, girişimci bir şirket, ‘corona-boşanmasından’ kaçınmak isteyen çiftlere ayrı daire hizmeti sunmaya başladı.

Tokyo merkezli kısa süreli kiralama şirketi Kasoku, ‘evde kal’ kampanyasında birbirlerinden bunalan çiftlere boşanmak yerine sadece bir süre ayrı kalmaya ihtiyaç duyduklarını telkin ederek elindeki boş daireleri kiralıyor.

Dünyanın her yerinde her şekilde barınma imkanını uygun fiyata sunan Airbnb sitesi tarzında çalışan Kasoku, verdiği ilanlarda “Lütfen corona virüsü boşanmasını düşünmeden önce bize danışın” diyor.

FİYATI YAKLAŞIK 40 DOLAR

Sputnik’teki habere göre, ailesinden kaçmak ya da başını dinlemek isteyenlere geçici olarak kiralayabilecekleri tümüyle mobilyalı dairelerin tanıtımını yapan Kasoku’dan günlük daire kiralamanın fiyatı 40 dolara tekabül ediyor.

Fransız haber ajansı AFP’ye konuşan şirket temsilcisi Kosuke Amano, ‘3 Nisan’da başladıkları kampanyaya 20 müşterinin dahil olduğunu, ücretsiz olarak yasal bir yetkiliden yarım saatlik boşanma danışmanlığı almanın kampanyaya dahil olduğunu’ söyledi.

Amano’nun verdiği bilgilere göre müşteriler arasında eviçi şiddetten kaçan kadınlar da var.

Temsilci, ‘kocasıyla büyük bir kavgaya tutuşarak evi terk eden bir kadın ve okullar kapandığından bütün gün evde kalan çocuklarla kocasının evden çalışmasına rağmen tek başına uğraşan bir başka kadının kendilerinden daire tuttuğunu’ aktardı.

Amano “Japonya’da boşanmaların arttığına dair somut veri elde olmamasına rağmen Çin ve Rusya’dan boşanmaların arttığına dair haberler gelmesi üzerine bu hizmeti sunmaya karar verdik” diye ekledi.

Şirketin çoğu Tokyo’nun merkezinde olmak üzere ülke çapında 500 kiralık dairesi var. Turizm durduğundan çoğu boş durumda.

Coronaya yakalanan çift, virüsü birlikte yendi! İlginizi Çekebilir Coronaya yakalanan çift, virüsü birlikte yendi!

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Çin Corona Dolar Haber haberler Japonya Kadın Rize Rusya Sağlık Twitter
Loading...