Japonya’da ölü ve vaka sayısı arttı!

Japonya’da 13 kişinin daha corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetmesiyle ölü sayısı 171'e yükseldi. Vaka sayısı ise 8 bin 879'a ulaştı.

Japonya’da ölü ve vaka sayısı arttı!

Çin’in Wuhan kentinde ortaya çıkan ve Dünya Sağlık Örgütü (DSÖ) tarafından pandemi ilan edilen corona virüsü salgını Japonya'da 13 kişinin daha ölümüne neden oldu.

Japonya Sağlık Bakanlığı ve yerel hükümetlerin verilerine göre, son gelişmeler ülkede virüs nedeniyle hayatını kaybedenlerin sayısını 171’e yükseldi.

Karantina gemisi Diamond Princess’in yolcuları arasından yaşamını yitiren 12 kişi haricinde, Japonya genelinde 159 kişi corona virüsüne yenik düştü.

Bugün 161’i başkent Tokyo’da olmak üzere ülke genelinde doğrulanan 476 yeni enfeksiyon, Japonya’daki toplam vaka sayısını 8 bin 879’a taşıdı.

İki hafta süreyle karantina altında tutulan Diamond Princess adlı geminin yolcu ve mürettebatından enfekte olan 712 kişi dışında, Japonya’nın farklı eyaletlerinden 8 bin 167 kişi corona virüsüne yakalandı. (İHA)

ABD'de corona virüsünden 23 binden fazla kayıp var İlginizi Çekebilir ABD'de corona virüsünden 23 binden fazla kayıp var

Plazma nakledilen 78 yaşındaki hastanın corona testi negatife döndü İlginizi Çekebilir Plazma nakledilen 78 yaşındaki hastanın corona testi negatife döndü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Akdeniz Üniversitesi Antalya Çin Corona Dünya Japonya Sağlık Sağlık Bakanlığı
Loading...