Sözcü Plus Giriş

Kâbe’ye ve Mescid-i Nebevi’ye ziyaretler durduruldu!

Suudi Arabistan, Corona virüsü vakalarının artması nedeniyle Kâbe’ye ziyaretleri durdurdu. Suudi yetkililer tedbir için dezenfekte işlemlerinin yapıldığını belirterek çalışmaların ardından Kabe’nin yeniden açılacağını belirtti.

18:40 -
Kâbe’ye ve Mescid-i Nebevi’ye ziyaretler durduruldu!

Suudi Arabistan'da Corona virüsü vaka sayısı 5'e yükseldi. Yeni tip Corona virüsünün (Covid-19) artması nedeniyle Suudi yetkililer, durumun daha da kötüleşmemesi için hem yurt dışından hem de ülkede ikamet edenlerin umre ziyaretlerini geçici olarak durdurduğunu açıkladı.

Tedbir için Kâbe ve Mescid-i Nebevi ziyaretlere kapatıldı, dezenfekte çalışmaları başlatıldı. Virüsün yayılmaması için yapılan dezenfekte işlemlerinin ardından Kâbe'nin yeniden açılacağı kaydedildi.

FOTO: İHA

“GÜVENLİK VE EMNİYET İÇİN BU KARAR ALINDI”

Konuyla ilgili açıklamada bulunan Hac ve Umre Bakan Yardımcısı Abdel-Fattah Mashat, “Suudi Arabistan'daki hükümet Corona virüsünün yayılmasıyla misafirlerinin güvenliği ve emniyeti için bu yönde karar aldı” ifadesini kullandı.

FOTO: İHA

“ÜLKELERİNE SAĞ SALİM DÖNMELERİNİ SAĞLAYACAĞIZ”

Mashat, “Umre ibadetini gerçekleştiren vatandaşların ülkelerine sağ salim dönmelerini sağlayacağız. En erken zamanda dönüşlerini kolaylaştırmak için çalışıyoruz” ifadelerini kullandı.

Suudi yetkililer Corona virüsün ülkede ve dünyadaki etkilerinin ne kadar süreceği konusunda net bilgileri olmadığı için henüz hac ibadeti ile ilgili açıklamalarda bulunmanın erken olduğunu aktardı. (İHA)

 

İLGİLİ HABERDoğuş Kilisesi Corona virüsü nedeniyle kapatıldı!Doğuş Kilisesi Corona virüsü nedeniyle kapatıldı!

 

 

Son güncelleme: 18:53 05.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more