Kanada Başbakanı Trudeau’dan bir ilk! Floyd için diz çöktü

George Floyd'un ölümü sonrası başlayan ırkçılık karşıtı gösteriler sürerken, Kanada Başbakanı Justin Trudeau sokağa inen ilk hükümet başkanı oldu. Trudeau, Floyd anısına diz çöktü.

Kanada Başbakanı Trudeau’dan bir ilk! Floyd için diz çöktü

ABD’nin Minneapolis şehrinde polis şiddetine maruz kalarak hayatını kaybeden George Floyd’un ardından, ırkçılık tartışmaları alevlendi. Ülke içinde başlayan protestoların etkisi sınırları aşarken, dünyanın pek çok ülkesinde eylemler düzenleniyor.

Ünlü isimlerden aktivistlere kadar çok sayıda önde gelen kişinin katıldığı gösterilere uluslararası siyasetten en büyük destek Kanada’dan geldi. Başbakan Justin Trudeau, başkent Ottawa’da düzenlenen gösterilere katıldı.

Trudeau, göstericilerle birlikte parlamento binası önüne geldi.

Eylemcilerle birlikte yürüyen Trudeau, parlamento binasının önüne geldiğinde Floyd anısına diz çökenlere eşlik etti. Herhangi bir konuşma yapmayan Trudeau, açıklama yapanları dinledikten sonra alkışlamakla yetindi. Trudeau böylelikle gösteriler kapsamında sokağa inen ilk hükümet başkanı oldu.

SORUYLA DONUP KALMIŞTI

Trudeau, geçtiğimiz günlerde bir basın mensubu protesto gösterileriyle ilgili görüşünü sorduğunda 20 saniye boyunca sessiz kalmasıyla gündeme gelmişti.

Bir anda donakaldıktan sonra kendine gelen Trudeau, “Hepimiz bunu korkuyla izliyoruz. Bu dönem, insanları bir araya getirme ve onları dinleme zamanıdır” demişti.

İsyan başlatan dehşet sonrası tarihi karar çıktı! İlginizi Çekebilir İsyan başlatan dehşet sonrası tarihi karar çıktı!

 

Trump'ı hem corona hem Floyd vurdu! Seçimlere sayılı günler kala resmen dibi gördü İlginizi Çekebilir Trump'ı hem corona hem Floyd vurdu! Seçimlere sayılı günler kala resmen dibi gördü

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Başbakan Corona Donald Trump gözaltı Hükümet Kanada kurban Polis protesto Reuters
Loading...