Sözcü Plus Giriş

Almanya'nın Hanau kentinde Diyanet İşleri Türk İslam Birliği'ne (DİTİB) bağlı Hanau Camisi'ne posta yoluyla Hanau'da hayatlarını kaybedenlere ve Müslümanlara yönelik ırkçı bir mektup gönderildi.

Cami yetkilileri yabancı ve Müslüman düşmanlığı içeren mektubun caminin posta kutusuna saat 11.00-12.00 arasında postacı tarafından bırakıldığını belirtti. Irkçı ifadelerin yanı sıra İslam düşmanlığı içeren mektubu polise teslim eden cami yetkilileri, incelemelerin başlatıldığını söyledi.

FOTO: İHA

DİTİB Hessen Eyalet Birliği Başkanı Salih Özkan, “Hanau'da acımız taze iken bu mektubun gönderilmesini vahim ve insanlık dışı buluyoruz. Yarın Cuma namazı sonrası Hanau'da katledilen diğer Bosnalı ve Afganistanlı kardeşlerimizin cenaze namazı öncesi gelen bu mektup bizlerin tedirginliğini bir kat daha artırdı“ ifadelerini kullandı.

Almanya'nın Hanau kentinde düzenlenen ırkçı saldırıda 4'ü Türk olmak üzere 9 kişi hayatını kaybetmişti. (İHA)

İLGİLİ HABERHanau katliamının ardından dikkat çeken ayrıntıHanau katliamının ardından dikkat çeken ayrıntı İLGİLİ HABERHanau'da binlerce kişi ırkçılığı lanetlemek için gösteri düzenlediHanau'da binlerce kişi ırkçılığı lanetlemek için gösteri düzenledi
Son güncelleme: 19:39 27.02.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more