Sözcü Plus Giriş

KKTC’de kısmi sokağa çıkma yasağı kararı alındı!

Kuzey Kıbrıs Türk Cumhuriyeti'nde (KKTC) corona virüsü nedeniyle kısmi sokağa çıkma yasağı ilan edildi. Konuyla ilgili açıklama yapan Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, "Bu akşam gece yarısından itibaren kısmi sokağa çıkma yasağı yürürlüğe girecek" dedi. KKTC'DE corona virüsü (Covid-19) tespit edilen kişi sayısı 38'e, Güney Kıbrıs'taki vaka sayısı da 95'e yükseldi.

19:50 -
KKTC’de kısmi sokağa çıkma yasağı kararı alındı!

Başbakan Yardımcısı ve Dışişleri Bakanı Kudret Özersay, gece yarısından itibaren uygulamaya konulacak kısmi sokağa çıkma yasağında vatandaşların market, eczane, akaryakıt istasyonu, hastane ve banka ile ilgili işlemlerini yapabileceklerini ifade etti.

“Hepimiz olayın ciddiyetinin farkına varmalıyız” diyerek corona virüsü salgınının tehlikesine vurgu yapan Özersay, “Bu çerçevede bazı özel ve kamu kurumları bugüne kadar aldığımız tedbirlerde olduğu gibi, çalışmalarına devam edebilecek” dedi.

24 SAAT GÖZALTI SÜRESİ

Kudret Özersay, misafirlik, ev ziyareti, sokakta gezmek, piknik, antrenman gibi faaliyetlerin kesinlikle kısmi yasak kapsamı içerisinde bulunduğuna dikkati çekti.

Kurallara uymayanların polis tarafından gözaltına alınacağını kaydeden Özersay, “Bu yasağa uymayanlar hakkında yasal işlem yapılacak. Polis, sokakta, misafirlikte olanlara izin vermeyecek. Kurallara uymayanlar 24 saat gözaltında kalabilecek, haklarında dava açılacak” ifadelerini kullandı.

KIBRIS’TA VAKA SAYISI ARTTI

KKTC Sağlık Bakanlığı’nın verdiği bilgiye göre yapılan testler sonucu 3 kişi de daha corona virüsü tespit edildi. Böylece KKTC’de Covid-19 tespit edilen toplam vaka sayısı 38’e yükseldi. Güney Kıbrıs’ta da vaka sayısı 95 olarak bildirildi. Ada’daki toplam vaka sayısı ise 133’e çıkmış oldu. (DHA-İHA)

İLGİLİ HABERYunanistan'da sokağa çıkma yasağı ilan edildiYunanistan'da sokağa çıkma yasağı ilan edildi İLGİLİ HABERYasağa uymadı sokağa çıktı! İlk ceza kesildiYasağa uymadı sokağa çıktı! İlk ceza kesildi
Son güncelleme: 22:20 22.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more