Kolombiya’da petrol tankeri faciası: 7 ölü, 40 yaralı!

Kolombiya'da kaza yapan petrol tankeri patladı. Patlamada 7 kişi hayatını kaybederken, en az 40 kişi ise yaralandı.

Kolombiya'nın Karayip sahilinde bulunan Barranquilla şehrinin 65 kilometre doğusunda yer alan Pueblo Viejo kenti yakınlarında petrol yüklü tanker kaza yaptı.

Kazanın ardından yan yatan tankerde patlama meydana geldi. Patlamada 7 kişi hayatını kaybederken, en az 40 kişi ise yaralandı. Polis, kazanın sabah saatlerinde şoförün uyuyakalması nedeniyle gerçekleştiğini aktardı.

PETROLÜ ÇALMAYA GELDİLER

Polis, patlama sırasında bir grubun şoförü kurtarmaya çalıştığını, diğer bir grubun ise tankerdeki petrolü ellerindeki kaplara doldurduklarını açıkladı.

Patlamada ölü ve yaralı sayısının bu kadar yüksek olmasının nedeninin ise petrol çalmaya gelen insanlar olduğu belirtildi.

“SEBEPLERİ ANALİZ EDİYORUZ”

Pueblo Viejo Belediye Başkanı Fabian Obispo, kaza ile ilgili yaptığı açıklamada “Bu bir trajedi. Şu anda birçok aile çocuklarının nerede olduğunu bilmiyor” ifadelerini kullandı.

Kolombiya Devlet Başkanı Ivn Duque ise yaptığı açıklamada “Bu çok acı verici bir durum, sebepleri analiz ediyoruz” dedi. (İHA)

Havai fişek fabrikasındaki patlamada, sabotaj ve saldırı izine rastlanılmadı İlginizi Çekebilir Havai fişek fabrikasındaki patlamada, sabotaj ve saldırı izine rastlanılmadı