Komşuda 2 bebek ve bir çocuk coronadan öldü

İran’da corona virüsü salgını nedeni ile 5 günlük ve 59 günlük 2 bebek ile 3 yaşındaki bir çocuk hayatını kaybetti.

Komşuda 2 bebek ve bir çocuk coronadan öldü

İran'da corona virüsü salgınında can kayıpları artmaya devam ediyor. Ülkenin kuzeydoğusunda yer alan Rezevi Horasan Eyaleti’ne bağlı Türbet Cam şehrinde 5 günlük ve 59 günlük 2 bebek ile 3 yaşındaki çocuk corona virüsü nedeniyle hayatını kaybetti.

Türbet Cam Tıp Bilimleri Üniversitesi Rektörü Muhammed Afkar, yaptığı açıklamada “Rezevi Horasan eyaletinde bulunan Türbet Cam şehri corona virüsünde kırmızı bölgede yer alıyor ve ikinci dalga ile karşı karşıya” ifadelerini kullandı.

HALKIN DİKKAT ETMEMESİ VAKALARI ARTIRDI

Afkar, halkın kişisel hijyen ve sağlık protokollerine dikkat etmemesi sonucu corona virüsünün bölgede arttığına vurgu yaptı. Rektör, şu ana kadar bölgede 840 kişinin corona virüsüne yakalandığını ve 60 kişinin ise hayatını kaybettiğini açıkladı.

Afkar, “Ne yazık ki, bölgede 2. dalganın başlamasıyla 5 günlük ve 59 günlük 2 bebek ile 3 yaşındaki 1 çocuk virüs nedeniyle hayatını kaybetti” dedi. (İHA)

ʻʻ
İran'da son 24 saatte vaka sayısı 2 bin 262 artarak, 252 bin 720'ye, hayatını kaybedenlerin sayısı ise 142 kişi artarak, 12 bin 447'ye ulaştı.
Atık sularda corona incelemesinin sonuçları çıktı! Bir ildeki yoğunluk İstanbul'dan fazla İlginizi Çekebilir Atık sularda corona incelemesinin sonuçları çıktı! Bir ildeki yoğunluk İstanbul'dan fazla Dr. Ümit Çelik: Coronayı dünyada ilk defa 3 boyutlu olarak görüntüledik İlginizi Çekebilir Dr. Ümit Çelik: Coronayı dünyada ilk defa 3 boyutlu olarak görüntüledik
Bebek Çocuk Corona Elazığ Fırat Üniversitesi İran istanbul Konya rektör Sağlık Türkiye