Kritik gelişme: Ateşkes tamamen bozulabilir!

Birleşmiş Milletler (BM) Libya Özel Temsilcisi Gassan Salame, Libya’da son günlerde yaşanan gelişmeler nedeniyle ateşkesin tamamen bozulabileceğini söyledi.

Kritik gelişme: Ateşkes tamamen bozulabilir!

Sputnik’te yer alan habere göre Salame, “Ülkede, son 24 saat içinde çok ciddi ateşkes ihlalleri yaşandı. Aslında birçok bölgenin saldırıya maruz kalmasıyla ateşkes neredeyse tamamen bozulabilirdi. Trablus havalimanına sabah 7'de saldırı düzenlendi” diye açıkladı.

Dün akşam saatlerinde saldırılardan birinde 5 kişilik bir ailenin tamamının öldüğünü söyleyen Salame, Cuma günü başkent Trablus'un birkaç mahallesinin saldırıya uğradığını bildirdi.

Salame, “Toplar konuşurken yollardan hiçbirinin pozitif bir şekilde ilerlemeyeceği tamamen ortada. Bu yüzden bir kez daha, her iki tarafın 12 Ocak'ta onayladığı ateşkese uyulması çağrısını yapıyoruz. Ve her şeye rağmen ekonomik, politik ve askeri olmak üzere 3 yolun çalışmalarına devam etmekte ısrar ediyoruz” ifadesini kullandı.

Çavuşoğlu'ndan Libya açıklaması! İlginizi Çekebilir Çavuşoğlu'ndan Libya açıklaması! Libya'dan zehir zemberek açıklama: Savaş suçlusu İlginizi Çekebilir Libya'dan zehir zemberek açıklama: Savaş suçlusu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...