Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un sağlık durumunu açıklayan Trump: Onu hafife almayın

Bu yılın başında fenalaşarak hastaneye kaldırıldığına dair iddiaların ortaya atıldığı Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile ilgili ABD Başkanı Donald Trump'tan açıklama geldi. Kim'in sağlık durumunun iyi olduğunu ifade eden Trump, "Onu hafife almayın" dedi.

Kuzey Kore lideri Kim Jong-un’un sağlık durumunu açıklayan Trump: Onu hafife almayın

Bir süredir sağlık sorunlarıyla mücadele ettiği bilinen Kuzey Kore lideri Kim Jong-un ile ilgili bir iddia ortaya atılmıştı.

Güney Kore'nin eski devlet başkanlarından Kim Dae-jung'un danışmanlığını yapan Chang Song-min, Kuzey Kore liderinin komada olduğunu ve kız kardeşi Kim Yo Jong'un ülke yönetimine dahil edildiğini söylemişti.

Kuzey Kore liderinin kız kardeşi Kim Yo Jong. (Foto: Reuters)

TRUMP SOSYAL MEDYADAN DUYURDU

Kuzey Kore liderinin merak edilen sağlık durumuyla ilgili ABD Başkanı Donald Trump’tan da dikkat çeken bir açıklama geldi. Sosyal medya hesabından açıklama yapan Trump, “Kim Jong Un’un sağlık durumu iyi, Onu asla hafife almayın” ifadelerini kullandı.

NE OLMUŞTU?
Nisan ayında kalbini tutarak yere yığıldığı iddiası ortaya atılan Kim Jong-un'un bir kalp ameliyatı geçirdiği öne sürülmüş ve Kuzey Kore liderinin uzun süre yoğun bakımda kaldığı açıklanmıştı. O dönemde Kim Jong-un'un yaşamını yitirdiği de öne sürülmüştü.
Kim Jong-un'un gizemli kayboluşunun sırrı belli oldu İlginizi Çekebilir Kim Jong-un'un gizemli kayboluşunun sırrı belli oldu Kim Jong-un komaya girdi: Ülkeyi kız kardeşine bıraktı İlginizi Çekebilir Kim Jong-un komaya girdi: Ülkeyi kız kardeşine bıraktı

 

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Loading...