Litvanya’da vizon çiftliğinde Covid-19 alarmı

Litvanya'daki bir çiftlikteki ölü vizonlardan 22'sinde corona virüsü (Covid-19) tespit edildi.

Litvanya’da vizon çiftliğinde Covid-19 alarmı

Hollanda, Yunanistan, Danimarka, Fransa ve Polonya’daki vizon çiftliklerinde corona virüsüne (Covid-19) rastlanmasının ardından Litvanya’da da vizonların ani ölümü yetkilileri harekete geçirdi.

Ülkedeki bir çiftlikte ölü vizonlardan 22’sinde yapılan testler sonucunda corona virüsü tespit edildiği bildirildi. Böylece Litvanya’da da ilk kez bir vizon çiftliğinde corona virüsü tespit edildi. Çiftlik müdürü tarafından yapılan açıklamada, 60 bin vizonun bulunduğu çiftlikteki vizonların virüsü, enfekte bir işçiden aldığından şüphelenildiğini belirtildi.

Sağlık Kurumu tarafından yapılan açıklamada ise, “Şu anda çiftlik karantina altında, ancak biz sadece enfekte olanlarla yakın temas halinde olan 40 vizonun itlaf edilmesi gerektiğini söyledik. Diğerlerini yakın gözetim altında. Durumun gidişatına göre bir karar alınacak” denildi.

Litvanya’da toplam 86 çiftlikte 1.6 milyon vizon bulunuyor. Öte yandan geçtiğimiz 24 Kasım’da ise Polonya’daki bir çiftlikte 8 vizonda corona tespit edilmişti. Hollanda, Yunanistan, Danimarka ve Fransa’daki vizon çiftliklerinde de mutasyona uğramış corona virüsü tespit edilmiş, şimdiye kadar Hollanda’da 1.5 milyon, Danimarka’da ise 2 milyona yakın vizon itlaf edilmişti. (İHA)

Coronalı vizon paniği Polonya'ya da sıçradı İlginizi Çekebilir Coronalı vizon paniği Polonya'ya da sıçradı

Mutasyona uğramış coronayı insanlara bulaştırdılar! Milyonlarca vizon toplu mezarlara gömülüyor İlginizi Çekebilir Mutasyona uğramış coronayı insanlara bulaştırdılar! Milyonlarca vizon toplu mezarlara gömülüyor

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
Avrupa Corona Danimarka Fransa Hollanda Litvanya Polonya Sağlık Yunanistan
Loading...