Sözcü Plus Giriş

Merkel’den Alman halkına ikinci dalga ve karantina uyarısı

Almanya Başbakanı Angela Merkel, ülkede artan corona virüsü vakalarına dikkat çekerek “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız” dedi.

Sozcu.com.tr
Güncellenme: 20:50, 08/10/2020
Merkel’den Alman halkına ikinci dalga ve karantina uyarısı

Corona virüsü salgını Avrupa'da hızla yayılmaya devam ederken, birçok ülke kısıtlamaları yeniden uygulamaya başladı.

Almanya Başbakanı Angela Merkel bugün yaptığı açıklamada ülkede artan vaka sayılarına dikkat çekerek, “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız” ifadelerini kullandı.

Merkel 11 büyükşehrin belediye başkanları ile bir araya geleceğini ve büyük kentlerde virüsün yayılmasını önlemek için alınacak yeni önlemleri konuşacaklarını açıkladı.

“İLKBAHARDAKİ GİBİ BİR DURUM YAŞANMASINI İSTEMİYORUM”

Merkel “İkinci bir kapanma durumundan kaçınmalıyız. İlkbahar aylarındaki gibi bir durum yaşanmasını istemiyorum” ifadelerini kullandı.

Karantina döneminde çok sayıda iş yerinin zor zamanlar yaşadığını hatırlatan Merkel, salgına karşı herkesin üzerine düşeni yapması çağrısında bulundu.

Robert Koch Enstitüsü tarafından yapılan uyarıda ise, Almanya’da vaka sayısının günde 10 bine kadar çıkabileceği belirtildi. Almanya'da toplam vaka sayısı 312 bin 908'e, toplam can kaybı ise 9 bin 664'e ulaştı. (İHA)

İlginizi ÇekebilirCorona virüsü salgınında son durum: İkinci dalga başladıCorona virüsü salgınında son durum: İkinci dalga başladı
Yayınlanma Tarihi:20:42,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more