Sözcü Plus Giriş

Mike Pence’in corona testi negatif çıktı

ABD Başkan Yardımcısı Mike Pence’in Basın Sekreteri Devin O'Malley, Pence’in corona virüsü test sonucunun negatif olduğunu açıkladı.

Güncellenme: 17:46, 02/10/2020
Mike Pence’in corona testi negatif çıktı

ABD Başkanı Donald Trump ve eşi Melania Trump'ın corona virüsü (Covid-19) testlerinin pozitif çıkmasının ardından gözler Beyaz Saray'a çevrildi.

Trump'ın Yardımcısı Mike Pence'in Basın Sekreteri Devin O’Malley sosyal medya hesabı üzerinden yaptığı açıklamada, Pence'in Covid-19 test sonucunun negatif olduğunu duyurdu.

“PENCE’İN SAĞLIĞI YERİNDE”

Devin O’Malley açıklamasında, “Mike Pence, aylardır rutin olarak her gün Covid-19 testine tabi tutuluyor. Bu sabah Pence ve eşinin Covid-19 test sonuçları negatif çıktı. Başkan Yardımcısı Mike Pence, sağlığının yerinde olduğunu ve Trump'a iyileşmesi için iyi dileklerini iletti” ifadelerini kullandı.

Trump'ın Covid-19 test sonucunun pozitif çıkmasının ardından görevini yerine getiremeyeceğini ilan etmesi halinde ABD Anayasası’na göre Pence, ABD'nin geçici olarak Başkanlık görevini yürütebilecek. (İHA)

İlginizi ÇekebilirABD Başkanı Trump corona virüsüne yakalandıABD Başkanı Trump corona virüsüne yakalandı İlginizi ÇekebilirListeye Trump çifti de eklendi... İşte corona virüsüne yakalanan ünlü isimlerListeye Trump çifti de eklendi... İşte corona virüsüne yakalanan ünlü isimler
Yayınlanma Tarihi:17:18,
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more