Mutasyona uğramış coronayı insanlara bulaştırdılar! Milyonlarca vizon toplu mezarlara gömülüyor

Dünyanın en büyük vizon kürkü (mink kürkü) üreticisi Danimarka'da vizonlarda rastlanan mutasyona uğramış corona virüsünün (Covid-19) insanlara bulaşmaya başladığı ve yaklaşık 17 milyon vizonun toplu mezarlara gömüldüğü açıklandı.

Mutasyona uğramış coronayı insanlara bulaştırdılar! Milyonlarca vizon toplu mezarlara gömülüyor

Dünyanın en büyük vizon kürkü (mink kürkü) üreticisi Danimarka’da vizonlarda rastlanan ve ‘Cluster 5’ adı verilen mutasyona uğramış virüs, insanlarda yayılması durumunda corona aşılarını daha az etkili hale getirme potansiyeline sahip olduğu için paniğe neden oldu.

Üllkede bulunan yaklaşık 17 milyon vizon, virüsle mücadele kapsamında toplu mezarlara gömüldü. Danimarka çevre ve sağlık yetkilileri, vizonları yakarak imha edilecek sayıda fırın bulunmadığı için vizonların ülkenin kuzeybatısında bulunan Holstebro kasabası yakınlarındaki askeri arazide toplu mezarlara gömüldüğünü açıkladı. (DHA)

Avrupa'nın göbeğinde vizon paniği: İnsanlara corona bulaştırmışlar İlginizi Çekebilir Avrupa'nın göbeğinde vizon paniği: İnsanlara corona bulaştırmışlar

Pfizer'in geliştirdiği corona virüsü aşısının fiyatı belli oldu İlginizi Çekebilir Pfizer'in geliştirdiği corona virüsü aşısının fiyatı belli oldu

Günün Trend Videosu

Daha fazla göster
ABD Avrupa BioNTech Corona Covid-19 Danimarka Dolar Hollanda Hükümet Sağlık
Loading...