Sözcü Plus Giriş

NATO askerlerinde corona virüsü çıktı!

NATO'nun Litvanya'da konuşlu olan çok uluslu taburunun sözcüsü Evert-Jan Daniels, 20 askerin corona virüsüne (Covid-19) yakalandığını duyurdu. Öte yandan Fransa, Irak'ta IŞİD karşıtı koalisyonda yer alan askerlerini salgın nedeniyle geri çekme kararı aldı.

21:54 -
NATO askerlerinde corona virüsü çıktı!

Çin’de ortaya çıkan salgın Avrupa ülkelerinde de yayılımını sürdürürken, Litvanya’da konuşlu NATO askerlerinin de virüse yakalandığı açıklandı.

Sputnik’te yer alan habere göre, NATO’nun geçen yıllarda ülkeye konuşlandırdığı çok uluslu taburun sözcüsü Evert-Jan Daniels, 20 askerin Covid-19’a yakalandığı bilgisini verdi.

Hastalanan 2 Holladalı askerin uçakla tedavi edilmek üzere ülkelerine gönderildiğini söyleyen Daniels, virüse yakalanan diğer askerlerin uyruklarını açıklamadı.

NATO, 2017 yılında Rusya’ya Kırım konusunda “yanıt” olarak Litvanya, Letonya, Estonya ve Polonya’ya, yaklaşık 1000 askerin dahil edildiği 4 ayrı çok uluslu tabur konuşlandırmıştı.

Geçen haftalarda NATO birliklerinin Norveç’in kuzeyinde Rusya sınırı yakınında gerçekleştirdiği Cold Response tatbikatını durdurma kararı alındığı bildirilmişti.

FRANSA’DAN ‘CORONA’ KARARI

Fransa, tüm dünyaya yayılan corona virüsü (Covid-19) salgını nedeniyle IŞİD karşıtı koalisyonun bir parçası olarak Irak’a konuşlandırdığı tüm askerlerini çekme kararı aldı.

İLGİLİ HABERPrens William 'medya abartıyor' dedi, babasında corona virüsü çıktı!Prens William 'medya abartıyor' dedi, babasında corona virüsü çıktı! İLGİLİ HABER İşte Türkiye'de corona virüsünden kurtulan kişi sayısı İşte Türkiye'de corona virüsünden kurtulan kişi sayısı
Son güncelleme: 00:16 26.03.2020
Paylaş Tweet social-whatsapp Whatsapp Paylaş more